Eliáš skautoval v Třebíči. Co říká o Chance lize nebo farmě v Benátkách?

Foto: Josef Prášek, hstrebic.cz

Patrik Eliáš, který je asistentem trenéra u reprezentace do dvaceti let, se v sobotu přišel podívat na zápas rodné Třebíče s Benátkami nad Jizerou. Během utkání sledoval hlavně benátecké hráče, kteří mají naději zahrát si na domácím MS juniorů.

HokejkaTV

Eliáš se po své výjimečné hráčské kariéře vydal trenérskou cestou. Jeho sobotní návštěva v KHNP Areně proto měla hned dva důvody. „Byl jsem tady u rodičů, takže rodinné povinnosti. To byl první důvod. A zrovna se mi to hodilo, že tady hrály Benátky nad Jizerou. U nich máme dva až tři kluky v širším kádru dvacítky, takže jsem se na ně byl podívat,“ říká dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Benátky mají opět velmi mladý celek, přesto v Třebíči dokázaly otočit zápas a vyhrály 2:3. „Podle mě byl hokej celkem zajímavý pro diváky, byly tam dobré momenty. Je fajn sledovat, že v Benátkách hraje plno mladých hráčů, kteří sbírají zkušenosti.  Do budoucna se jim to vyplatí,“ myslí si legenda New Jersey.

Podle Eliáše mají mladíci z Chance ligy velkou šanci na nominaci.

„Pro mladé hráče ta liga přínos má. Doba je ale jiná, dřív se do reprezentace do 20 let vybralo víc kluků, co hráli v NHL nebo na farmě. Samozřejmě i z extraligy. Nyní juniorský hokej není tam, kde bychom ho chtěli mít. Kluci, co hrají v Chance lize, mají obrovskou šanci dostat se na mezinárodní turnaje,“ potvrdil nejslavnější třebíčský odchovanec, který se na tribuně dal do řeči třeba s kamarádem Davidem Dolníčkem.

Po zápase pak šel do kabiny pozdravit svoje reprezentační svěřence z Benátek.

„Je fajn sledovat, že v Benátkách hraje plno mladých hráčů."

V těchto měsících se Patrik Eliáš zaměřuje právě na sledování hráčů z širšího výběru dvacítky. „V září a říjnu mám nějak volno, v tomhle období se tedy soustředím spíš na skautování kluků. Snažím se jezdit sledovat kluky z naší reprezentace,“ odpovídá.

„Potom přes listopad a prosinec to je poměrně náročné, protože člověk je pořád pryč. Ale to je v pořádku, mě to baví a užívám si to. Je to pro mě skvělá škola,“ hlásí trenérský parťák Václava Varadi.

Domácí MS v Ostravě a Třinci čeká dvacítku od 26. prosince. Turnaj potrvá do 5. ledna.

Foto: Nela Dittrichová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz