Dva góly i hecování se soupeři. Mám rád, když je sranda, směje se Werek

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

24. listopadu 2018, 8:01

Daniel Ježek

21. extraligové kolo proti sobě svedlo krajské rivaly z Třince a Vítkovic, vyprodaná WERK ARENA viděla derby s pořadovým číslem 108. Oceláři, stejně jako v prvním letošním zápase, získali všechny tři body a vyhoupli se do čela tabulky. Dvěma góly a asistencí se na výhře 3:0 podílel Ethan Werek.

NHL 20

Oceláři se se svým regionálním rivalem nemazlili ani při druhém měření sil v letošní sezoně. Souboj týmů z východního cípu republiky podruhé viděla třinecká multifunkční aréna, nadšené publikum podruhé tleskalo výhře domácích Ocelářů. „Byl to super zápas, sám jsem se cítil parádně. Věděl jsem, že mezi oběma kluby panuje velká rivalita, chtěl jsem proto udělat vše, abych svému týmu pomohl k výhře. To se povedlo,“ radoval se Werek po svém premiérovém ocelářském derby.

Werek skóroval, pak na led přiletěly stovky plyšáků

Kanaďan v barvách Ocelářů se ničeho nezalekl, hrál bez studu a dělal velké problémy soupeřově defenzívě. Ethan Werek směrem na vítkovickou branku v zápase vyslal tři střely, dvě z nich skončily v síti. Především první trefa byla opravdu výstavní, kdy rodák z Markhamu z velmi ostrého úhlu vymetl pavučinky ve vzdálenějším rohu Bartošákovy branky.

„Spolu s Vladem Draveckým a Robertsem Bukartsem jsme drželi kotouč hluboko v pásmu, Vlado mi pak pěkně nahrál. Já si trochu popojel a viděl jsem otevřený vzdálenější roh branky. Vladovi jsem pak říkal, že buď to byl gól, nebo by to dostal do hlavy. Bylo tam hodně malé okénko, já toho ale dokázal využít,“ popisuje kanadský útočník svou první branku.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Druhou trefu si Ethan Werek schoval do závěrečné třetiny, kdy přesnou střelou mezi betony vítkovického brankáře využil třineckou přesilovku a na hole Ocelářů přinesl potřebný klid před nervózním koncem duelu. „V přesilovce jsem dostal super přihrávku. Já pak využil bránícího hráče jako clonu a trefil jsem přesně,“ říká Werek. Snový večer pak završil přihrávkou na branku Vladimíra Draveckého při vítkovickém risku bez brankáře.

Dvě povedené střely zaujaly i vítkovického brankáře Patrika Bartošáka, který v pozápasovém rozhovoru přiznal, že kanadský útočník má opravdu skvělou střelu. Ethana Wereka to potěšilo. „Je to od něj hezké, on je výborným brankářem. Měl jsem ještě jednu střelu, on ji ale chytil. Znova se budu opakovat, ale je fakt dobrým brankářem a já už se těším na naše další utkání,“ září Werek.

Chytit se dá všechno, ale taky pustit, směje se Hrubec


Kromě gólových akcí ale byl Kanaďan na ledě vidět i častým postrkováním a promlouváním se soupeři. Jeho nejčastějším parťákem do konverzace byl vítkovický Jakub Lev, se kterým vždy při vhazování vedl vášnivou debatu. „Mám rád, když je během zápasu sranda. Kdysi dávno, když jsem začínal s profesionálním hokejem, tak toho bylo daleko víc. Jsem rád, že mě kluci chápou,“ směje se.

Cestu Ethana Wereka do Třince v minulém týdnu sledovala i jeho maminka, která se za svým synem přijela podívat. „Byla tady minulý týden a moc se jí tady líbilo. Po zápasech říkala, že ji bolí uši, protože nikdy v životě nebyla na stadionech, kde je takový kravál. Určitě si to užila, teď už ale je zpátky doma v Kanadě,“ vykládá.

Ještě větší zážitek by maminka Ethana Wereka zcela jistě zažila při ocelářském derby. Vyprodaná WERK ARENA byla téměř na spadnutí, kanadský forvard navíc zaznamenal tři body a byl vyhlášenou hvězdou třineckého celku. „Bylo by to skvělé, kdyby tohle mohla vidět. Zápas, atmosféru, všechno bylo parádní. I tak to ale bylo pěkné, že si mohla užít hokej, město a místní fanoušky. Je to tady skvělé,“ uzavírá třinecký střelec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz