Důležité podpisy pro Plzeň. Pojistila si služby dvou mladých útočníků

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeň si s předstihem pojistila služby dvou mladých útočníků, smlouvy do konce nadcházejícího ročníku 2020/21 podepsali Petr Kodýtek s Jakubem Pourem.

HokejkaSHOPvanoce

„Oba hráči jsou našimi odchovanci a jsme rádi, že jsme znovu našli společnou řeč a domluvili se na prodloužení kontraktu. S oběma v kádru počítáme a doufáme, že se jejich role v týmu bude postupně zvětšovat,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Jednadvacetiletý Petr Kodýtek hraje v extralize už čtvrtým rokem, celkem za Plzeň sehrál 146 zápasů s bilancí 46 bodů za 19 branek a 27 nahrávek. V letošní sezoně zaznamenal 22 startů, nasbíral v nich devět bodů za tři góly, šest asistencí a navíc pět kladných bodů v bilanci +/-.

„S oběma v kádru počítáme a doufáme, že se jejich role v týmu bude postupně zvětšovat.“

O rok mladší Jakub Pour sehrál v aktuálním ročníku o zápas méně, za 21 střetnutí zapsal osm bodů za čtyři trefy do černého a stejný počet přihrávek. Do kolotoče Tipsport extraligy naskočil poprvé v sezoně 2017/18, celkem do statistik zapsal 25 bodů (17+8) v 83 zápasech.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Jaroslav Pavelka, Kristián Kolář.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Martin Heřman, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Sebastián Malát, Jan Matiášek, Tomáš Mertl, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Filip Suchý, Tomáš Vracovský.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz