Další adept na postup do WSM Ligy? Kolín nově spolupracuje s Dynamem

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Vedení druholigového Kolína se netají ambicemi postoupit v horizontu několika let do druhé nejvyšší soutěže, k tomu jim má pomoct rovněž úzká spolupráce s extraligovými Pardubicemi. Jejím hlavním cílem je pak zajištění optimální tréninkové a zápasové vytíženosti hráčů s akcentem na dosažení co nejlepších sportovních výsledků obou organizací.

HokejkaSHOPvanoce

"S vedením kolínského klubu jsme jednali už několik týdnů a koncem července jsme uzavřeli smlouvu o vzájemném partnerství. Dokument detailně vymezuje rozsah této spolupráce. Obě strany našly shodu ve všech otázkách a partnerství vnímají jako prospěšné," sděluje v tiskové zprávě generální manažer Pavel Rohlík ke spolupráci s letošním vítězem základní části západní skupiny druhé ligy.

"Dohoda mezi oběma kluby je podle našeho názoru správně naznačená cesta, která znamená perspektivu posunu sportovní kvality, především pak našeho klubu, směrem nahoru," hlásí prezident kolínského klubu Václav Nedbal, který vnímá nastavená pravidla jako oboustranně prospěšná. "Našemu klubu nabízí zajímavou perspektivu výkonnostního posunu prvního týmu i mládeže," dodává.

"V případě, že se vyskytne v klubu SC Kolín výrazný talent, bude přednostně nabídnut nám."

Ano, partnerská smlouva je spjata také s mládežnickým hokejem. "V případě, že se vyskytne v klubu SC Kolín výrazný talent, bude přednostně nabídnut nám, přičemž toto hostování bude zohledněno vzájemnou dohodou mezi kluby," konstatuje Pavel Rohlík s tím, že Dynamo má jako povinnost doplnit kolínský kádr hráči, kteří jsou v přechodové fázi mezi mládežnickým a dospělým hokejem.

"Pro nás je tento bod moc podstatný. Abychom mohli doplňovat první tým našimi kmenovými hráči, potřebujeme, aby se ještě v juniorském věku rozehrávali mezi dospělými, kde získají cennou herní praxi. Tento mezičlánek je velmi důležitý," prozrazuje Rohlík. "Další možností bude, že hráči se budou moci v Kolíně rozehrát po zranění nebo je můžeme přeřadit v případě poklesu výkonnosti."

Pardubice partnerovi poskytnou asistenta trenéra, spolupráce zatím na rok

Pardubice, které novému partnerovi poskytnou na úplný úvazek asistenta trenéra, tak našly v blízké dojezdové vzdálenosti perspektivního partnera se širokou mládežnickou základnou a s výbornými podmínkami pro rozvoj talentů. Smlouva o vzájemné spolupráci byla uzavřena na příští sezonu 2016-17, v případě souhlasu obou stran může být na základě dohody prodloužena o další dva ročníky.

"Spolupráce s Dynamem Pardubice by měla posílit kredit hokejového města Kolín, dále zvýšit konkurenci domácím hráčům, tím zvednout také jejich sportovní kvalitu, a celkově zatraktivnit tento sport v očích celé široké kolínské veřejnosti a přivést na zimní stadion v Kolíně zase více fanoušků," uzavírá Nedbal. V Kolíně mimo jiné hokejově vyrostli pardubičtí beci Petr Čáslava s Karlem Nedbalem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz