Chtěl jsem vypálit co nejrychleji, hlásí Indrák. Do sirény chyběla vteřina!

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

3. prosince 2017, 20:58

Jan Kulíšek

Šlágr kola hostila Plzeň. Na led lídra přijeli třetí Oceláři. A zápas snesl nejpřísnější měřítka. V duelu, kdy se diváci nemohli snad vůbec nudit, kdy hosté dotáhli dvoubrankové manko a kdy se rozhodlo jedinou vteřinu před samostatnými nájezdy vyhráli indiáni 4:3 v prodloužení.

Plekanec Chance liga

Škoda v posledních duelech častěji než v samotném úvodu soutěže žehrala na špatné začátky. V zápase proti silným Ocelářům si však start do utkání pohlídala. „Měli jsme kvalitní vstup do zápasu. Vletěli jsme na ně a první třetinu jsme hráli výborně,“ kvitoval Jakub Kindl. Indiáni šli také do zaslouženého náskoku 2:0. Nejprve v oslabení skóroval Straka a po něm v přesilovce zvýšil Kratěna. Jenže…

„Třinec se zlepšil, pak nás také přehrával a také dokázal srovnat,“ pokračoval Kindl. Na 2:1 z pohledu domácích snižoval Růžička, na jehož trefu okamžitě zareagoval Gulaš. Chvíli nato ale Doudera využil také třineckou přesilovku a pak individuální akcí, při níž si vychutnal reprezentačního beka Čerešňáka, se podruhé trefil Růžička. „Dali jsme mu moc velký prostor a vyřešil to výborně,“ smekl před soupeřem Kindl.

Utkání tak dospělo do prodloužení. To bylo hodně bouřlivé, protože Třinec jel trestné střílení po odpískané sekyře Moravčíka, ale Svoboda Růžičku vychutnal a oslavil radostným gestem, že útočníka Ocelářů připravil o hattrick. „Hrály týmy z vrcholu tabulky, emoce k tomu patří. Oni jsou hodně nepříjemní, hlavně od druhé třetiny byli lepší, ale pořád nás drží gólman Míra Svoboda, který chytá výborně,“ pochválil svého gólmana útočník indiánů Miroslav Indrák (na snímku).

Začátek nám vyšel, ale 2:0 nic neznamená, tvrdí Jakub Kindl

Ten se stal hrdinou domácích barev a výrazně připomněl, že v posledních zápasech se o něho Škoda může pořádně opřít. Jednu jedinou sekundu před koncem 65. minuty, v přesilovce Plzně, totiž propálil Hamerlíka a připsal modrobílým cenný druhý bod. „Jarda Kracík mi to přihrál k mantinelu, viděl jsem, že zbývá pár sekund, asi šest nebo pět, tak jsem to chtěl vypálit co nejrychleji směrem na bránu. Jen jsem to na ní chtěl prostě nějak dostat a padlo to tam,“ popisoval šťastný střelec.

Indiáni už mají na svém kontě 60 bodů a dvě trefy jim schází k pokoření mety 100 vstřelených branek v soutěži. Už v úterý k tomu budou mít příležitost - dohrávají znovu na vlastním ledě utkání s Mladou Boleslaví.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz