Čaloun po 6 porážkách odstoupil! Ústí hledá kouče, zatím ho povede Machulda

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun odstoupil z postu hlavního kouče prvoligového Ústí nad Labem, mužstvo prozatím povede jeho asistent Vladimír Machulda.

HokejkaTV

„Honza večer volal a říkal mi, že už je potřeba nějaký impuls. Čekal jsem ještě do rána, ale svoje rozhodnutí mi potvrdil. Nezbývá nám tedy, než to respektovat,“ uvedl pro web iDnes.cz sportovní jednatel Slovanu Vladimír Evan, jenž bude nové trenérské složení řešit v nejbližších dnech.

„Snad budeme mít víc štěstí, které nám zatím chybělo. Skoro nikde jsme herně nepropadli, ale nehraje se na krásu. Diváci chtějí vidět výhry.“

„Máme strašně málo času, zápasy jdou rychle za sebou. V pondělí uzavíráme první čtvrtinu, potom to budeme řešit,“ řekl Evan s tím, že mančaft dočasně povede Čalounův asistent Vladimír Machulda. Kdo by mohl Jana Čalouna nahradit? „Nechci to komentovat, je to hodně syrové,“ doplnil.

Porážka v Kadani byla pro Čalouna poslední kapkou

Ústí nad Labem nezažívá vůbec povedený vstup do nové sezony, po dvanácti utkáních má na kontě pouze dvě vítězství, osm bodů a krčí se až na třináctém místě prvoligové tabulky. Za sebou navrch tahá šňůru šesti porážek, ta poslední 1:2 z ledu Kadaně byla pro Čalouna poslední kapkou.

„Honza mluvil v klidu, chce, aby se to zvedlo. Říkal, že jestli má být tou příčinou nezdarů on, že raději odstoupí.“

„Honza mluvil v klidu, chce, aby se to zvedlo. Říkal, že jestli má být tou příčinou nezdarů on, že raději odstoupí. Ale zda to pro tým bude nějaký impuls, to ukáže až čas.“ Olympijský vítěz z Nagana však v klubu nekončí, zůstává jedním z jednatelů společnosti a také šéftrenérem tamní mládeže.

Slovan může zlomit sérii šesti porážek proti Kladnu

Ústecké vedení věří, že Slovan zlomí bídnou sérii a bude stoupat tabulkou. „Snad budeme mít víc štěstí, které nám zatím chybělo. Skoro nikde jsme herně nepropadli, ale nehraje se na krásu. Diváci chtějí vidět výhry,“ uzavřel Evan. Přijde zlom už v sobotu doma proti Jágrovu Kladnu?

Zápasy HC Slovan Ústí nad Labem v sezoně 2018/19:

HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 sn
HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústí nad Labem 6:1
HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slovan Ústí nad Labem 7:3
HC Slovan Ústí nad Labem – VHK ROBE Vsetín 7:3
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 1:2
HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 2:7
HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 3:4 sn
HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1
HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov 2:3
ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2
HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:5
SK Trhači Kadaň – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz