Byl jsem z toho špatný. Jsem tu doma, líčí Havel po návratu do Chomutova

Foto: Kateřina Kundertová

Přišel – odešel – přišel. Cesty Radka Havla byly u Pirátů dost spletité, nakonec však všechno dobře dopadlo. Chomutovský odchovanec se vrátil po necelém měsíci domů…

HokejkaSHOPvanoce

Chomutovský hokej prožil v létě velkou reorganizaci, od změny majitelů až po sportovní cestu s vlastními hráči. „Ze začátku to vypadalo hodně černě. Potom přišlo sedm statečných, za což můžeme být jenom rádi. Hokej v Chomutově stále je a bude,“ děkuje na dálku odchovanec, jehož návrat přesně zapadal do předem nastíněné pirátské cesty.

Po úvodních patnácti zápasech se ale důrazný obránce dohodl s Piráty na ukončení spolupráce. „Bylo mi řečeno, že ode mě čekali víc. Takový je hokej. Bral jsem to, ne pokaždé se daří. Skončil jsem tady a domluvil se juniorkou, kde jsem trénoval. Čekal jsem, než se najde nějaké angažmá,“ prozrazuje.

A nabídky? „Řešily se, ale bylo to zrovna špatné období, protože byla reprezentační přestávka a kluby byly plné. Ještě některé týmy nevěděly, jestli budou v horní osmičce nebo ne. Navíc se nesestupuje, takže kluby nechtějí dávat zbytečné peníze,“ vysvětluje.

„Když jsem se dozvěděl, že se bude měnit trenér, doufal jsem, že bych se mohl vrátit. Jsem tu doma.“

Dvacet dní po odchodu Havla došlo ke změně hlavního trenéra, odešel Martin Štrba a s ním i sportovní manažer Vladimír Hudáček. „Když jsem se dozvěděl, že se bude měnit trenér, doufal jsem, že bych se mohl vrátit. Jsem tu doma, nechtělo se mi nikam stěhovat,“ říká pětadvacetiletý zadák.

Přání se mu splnilo. Hned den poté už byl opět Pirát. „Řešilo se to s majiteli a trenérem Petrem Martínkem. Ti říkali, že by mě chtěli zpátky. Pak se to seběhlo rychle. Jsem za to rád. Dostal jsem druhou šanci, takže ji musím pořádně chytit za pačesy,“ hlásí Radek Havel odhodlaně bez křivdy, i když mu nebylo psychicky nejlépe.

Foto: Kateřina Kundertová

„Byl jsem špatný z toho, že jsem skončil. Teď jsem rád, že jsem zpátky,“ přiznává. A hned připojuje: „Chomutov je pro mě v hokeji zatím nejvíc, protože jsem tu vyrůstal. Chtěl bych se posunout dál, ale zatím je to nejvýš.“

Po návratu naskočil Radek Havel do vítězného utkání proti Vsetínu, který Piráti rozstříleli jasně 6:2, a pojistili si tak s matematickou jistotou play off. Chomutovský rodák odehrál sedmnáct minut, z toho téměř pět v oslabení, do statistiky si připsal tři bloky a dva plusové body v účasti na ledě.

„Budějovice mají hodně kvalitní tým a nejlepší šanci postoupit, ale nahoru zpátky půjdeme my.“

„Sezona je zatím výborná. Měli jsme cíl udělat osmičku, což se proti Vsetínu potvrdilo, takže teď už to bude jenom o nás, jak zvládneme druhou fázi a pak play off. Jsme dost silní. Vsetín je kvalitní soupeř a dali jsme mu šest gólů. Každý může s každý vyhrát i prohrát. Uvidíme, jak půjdou další kroky, ale nehrajeme to jenom tak. Chceme na nejvyšší příčky,“ poodhaluje týmové cíle.

Jasným vládcem Chance ligy jsou ale České Budějovice, a to o propastných osmnáct bodů. „Já jsem proti Budějovicím ještě nehrál, takže nevím, jak na tom jsou. Viděl jsem jenom pár zápasů. Mají hodně kvalitní tým a nejlepší šanci postoupit. My se na závěr dobře připravíme a půjdeme nahoru zpátky my,“ uzavírá Radek Havel.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz