Bulíř sestřelil Baránka a má stopku. Plzeň i Boleslav platí za fanoušky

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Disciplinární komise Tipsport extraligy v čele s Karlem Holým znovu rozdávala tresty! Stopkou na jedno střetnutí byl potrestán liberecký útočník Michal Bulíř, který poslal na mantinel Marka Baránka. A pykají také kluby. Plzeň zaplatí za vulgární skandování svých fanoušků dalších 20 tisíc korun, 5 tisíc zaplatí za odpálení dýmovnice Mladá Boleslav a napomenuty byly Vítkovice za vulgarity v zápase se Zlínem.

Plekanec Chance liga

Disciplinárka se zákrokem libereckého útočníka Michala Bulíře na litvínovského beka Marka Baránka zabývala automaticky na základě zápisu o utkání. Domácí hokejista dostal od sudích trest na pět minut plus do konce utkání za naražení zezadu. A podle Holého správně. „Michal Bulíř neučinil nic, aby se střetu vyhnul nebo jeho důsledky minimalizoval. Zákrok navíc vedl ve vysoké nájezdové rychlosti,“ popisuje.

Při trestu nepodmíněného zastavení činnosti na jedno extraligové střetnutí přihlédl k tomu, že Marek Baránek zaujetím čelního postavení ke hrazení minimalizoval možnosti vlastní obrany a že v důsledku střetu utrpěl zranění nosu, přes které zápas dohrál. Michal Bulíř navrch nebyl v uplynulých dvou ročnících za podobný přestupek disciplinárně trestán. Vynechá tak jenom páteční duel 29. kola na zlínském ledě.

Zákrok Michala Bulíře na Marka Baránka

Tradičně se řešilo i chování diváků. Dalších 20 tisíc korun musí zaplatit Plzeň za opakované hrubě vulgární skandování na adresu rozhodčích a soupeře při zápase s Třincem. Indiáni byli v této souvislosti potrestáni už pošesté v probíhající sezoně, na pokutách klub zaplatil celkem 62 tisíc korun. Naopak poprvé se takového jednání dopustily Vítkovice, které byly za vulgarity v bitvě se Zlínem potrestány napomenutím.

A na stole Karlu Holému přistálo rovněž jednání boleslavských příznivců, kteří v závěru utkání na jihlavském ledě použili pyrotechniku. Za odpálení dýmovnice musejí Středočeši zaplatit finanční pokutu ve výši 5 tisíc korun. Při stanovení výše trestu Holý přihlédl k tomu, že se boleslavští fanoušci uvedeného přestupku dopustili poprvé v sezoně a že zápas nemusel být v důsledku použití pyrotechniky přerušen.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz