Bratrská souhra nekončí, Jakub a Denis Kindlové zůstávají v Plzni

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

11. června 2018, 11:15

Adam Bagar

Zkušený bek Jakub Kindl nakonec zůstává v Plzni. Stejně jako v uplynulé sezoně si tak zahraje v jednom týmu se svým bratrem útočníkem Denisem Kindlem, oba sourozenci na západě Čech uzavřeli novou smlouvu na rok. Klub o tom informuje na svých webových stránkách.

Nový fanshop

Setrvání Jakuba Kindla v Plzni vítají. Obzvlášť poté, co tamní obranné řady opustili obránci Michal Moravčík s Davidem Skleničkou, kteří v zámoří kývli na nabídku Montrealu. „Jsme moc rádi, že se po odchodu dvou klíčových beků Kuba vrací,“ přiznává sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák.

„Kuba chtěl ještě zkusit nějaký tryout v NHL, ale nakonec jsme se dohodli na jeho pokračování u nás.“

Jednatřicetiletý zadák byl přitom na odchodu z klubu. „Kuba chtěl ještě zkusit nějaký tryout v NHL, ale nakonec jsme se dohodli na jeho pokračování u nás,“ prozrazuje Vlasák s tím, že momentálně se bývalý hokejista zámořské NHL připravuje individuálně a k týmu se připojí až ve chvíli, kdy půjde na led.

Foto: hcskoda.cz

Zato do plzeňské přípravy se už zapojil jeho mladší bratr Denis Kindl, který se také upsal na jeden rok. „I tady jsme moc rádi, že se nám povedlo spolupráci prodloužit,“ libuje si Tomáš Vlasák. „Denis loni začal výborně, pak ho bohužel zbrzdilo zranění, ale v play off znovu ukázal, jak umí být platný,“ dodává.

„Denis loni začal výborně, pak ho bohužel zbrzdilo zranění, ale v play off znovu ukázal, jak umí být platný.“

Pětadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně zaznamenal v základní části 14 bodů (5+9) ve 42 utkáních, další čtyři body (3+1) přidal během deseti zápasů play off. Jeho bratr Jakub přišel do Plzně v průběhu sezony, za 30 duelů dlouhodobé části nasbíral čtyři body (1+3), v play off tři (1+2) v sedmi bojích.

Příchody z HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (neznámo)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (neznámo)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz