Bodování Engineers ovládl Fabiánek. Kam naběhne po karanténě?

Foto: univerzitnihokej.cz

Předčasný a vynucený konec sezony nutně neznamená, že nejsme s našimi hráči v kontaktu. Vyzpovídali jsme nováčka Tomáše Fabiánka, který se během roku chytil v Engineers Prague opravdu parádně! Se svými osmi góly a čtrnácti asistencemi se dostal mezi tři nejlepší hráče ligy, což ho zároveň činí nejproduktivnějším hráčem pražského týmu. V rozhovoru se dozvíte, jak se mu v Inženýrech zalíbilo nebo čemuje věnuje čas v době koronavirové.

Aplikace Tipsport extraligy

Tomáši, z posledního rozhovoru s vámi víme, že jste první rok na ČZU, konkrétně na Provozně ekonomické fakultě. Jak se vám po celý semestr dařilo plnit studijní povinnosti?
První semestr byl docela v pohodě, prošel jsem ho jako nůž máslem. Na druhý jsem si dal cíl udělat rychle zkoušky, ať mám co nejvíce času na prázdniny. Ale protože teď se do školy chodit nemůže, je mnohem těžší se k tomu dokopat. Občas mi to dělá velké problémy.    

Jak se vám líbila první sezona u Engineers? Na co rád vzpomínáte?
První sezona mě mile překvapila, kluci mě vzali mezi sebe. Určitě mi pomohlo, že už jsem tam některé kluky znal – hodně mi pomohli především Káca s Janysem. Celou sezonu jsme měli oproti ostatním týmům o trochu navrch, to přineslo skvělou atmosféru jak v kabině, tak i mimo ni. Rád vzpomínám na víc momentů, bylo by těžké vypíchnout jen jeden. První gól, vítání nováčků, ocenění za nejlepšího hráče zápasu, ale i přesto jsem si nejvíc užil týmové úspěchy.

Foto: univerzitnihokej.cz

Vyhrál jste kanadské bodování Engineers. Čekal jste to?
Nečekal, protože jsem věděl, že je tady spoustu zkušenějších hráčů. Já se jim jenom snažil dorovnat a najednou jsem byl vepředu. Občas jsem měl víc štěstí než rozumu, namotalo se to ke mně a já to jenom doklepl. Každopádně jsem za to moc rád.

Nejvíce se vám dařilo poté, co dal trenér dohromady útok s Václavem Burdou a Janem Kolářem. Jak se vám s nimi hrálo?
No takhle, nebýt těchto borců, nemám ani tolik bodů. Burdiče jsem znal už z Letňan, tak jsem věděl, že to je dříč a nic nevypustí. Byla jen škoda, že nepřidal víc golů. Věřím, že by to přišlo v playoff. Je to hráč, který toho sice moc nenamluví, ale mluví za něj nasazení a výkon na ledě. O Kolim jsem nejprve nevěděl, co si mám myslet. (směje se) Ze začátku tam občas lítal jak potrefená husa, lítal všude a nikde.

Jak šla sezona, zjistili jsme jaký střelecký potenciál se za tím jeho vousem celou dobu skrýval. Postupem času jsme si na sebe zvykli a věděli jsme, co od sebe můžeme čekat. Hrálo se mi s oběma dobře. Velký dík patří trenérům, kteří nás nerozhodili a dá se říct, že celou sezonu jsme jako jediná lajna hráli pořád spolu. Kdyby to tak nebylo, nebyli bychom tak úderná formace.

„Karanténa? Takhle uklizeno jsme doma ještě neměli.“

Těšíte se na příští rok? Jaké budete mít v další sezoně cíle?
Jelikož nám sezona skončila dřív než jsme čekali, těším se jako malej kluk. Už abychom byli na ledě. Určitě přijdou nováčci, takže bude zase boj o místo a taková ta zdravá konkurence, která vás žene dopředu. Cíl? Cíl je jasný, vyhrát celou soutěž jako tým i jako jednotlivec. Tady žádná skromnost není na místě. (směje se)

Jak trávíte aktuální karanténu? Učíte se? Cvičíte? Relaxujete?
Během karantény jsem se skoro ani nestihl nudit. Nevím, kde všichni lidi berou tolik volného času. Chodím normálně do práce nebo pomáhám doma či na zahradě. Říkám vám, takhle uklizeno jsme doma ještě neměli (směje se). Jasně, že se učím, koukám na on-line přednášky a píšeme i testy. Je to zvláštní způsob výuky, moc mi to nesedí, ale co se dá dělat. Na cvičení doma už taky došlo. Snažím se každý den udělat něco pro sebe. Ale doma i relaxujeme, hrajeme různé stolní hry nebo třeba šipky.

A co uděláte jako první, až tohle všechno pomine?
Tak to je asi jediná věc, ve které mám jasno. Hned naběhnu na jednu tankovou plzeň s kamarády. Taky jsme ještě nestihli pořádně oslavit titul. V týmu spoustu restů, třeba za góly nebo narozeniny. Troufám si tipnout, že to nebude jednodenní akce (směje se). Hlavně doufám, že se všichni sejdeme v plné síle a zdraví.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz