Ambiciózní Vrchlabí má první posily, končí ale veterán Filip

Foto: Hokejové foto – Petr Kraus

9. června 2018, 11:20

Marek Hedbávný

Vrchlabí vyhlásilo útok na postup do WSM Ligy a už přivedlo první posily: do Krkonoš se vracejí obránce Ján Bendík a útočník Pavel Mrňa.

Nový fanshop

Mrňa má za sebou exotickou štaci ve španělské lize, kde v 21 zápasech získal 47 bodů, byl nejproduktivnějším hráčem soutěže a s týmem ze San Sebastiánu vyhrál titul. „Je to takový hokejový i životní živel, ale věřím, že nám svou dravostí a důrazem hodně pomůže," uvedl pro hcvrchlabi.cz sportovní manažer Jiří Jakubec.

Zkušený obránce Bendík strávil poslední léta ve Velké Británii. Minulou sezonu působil v tamější NIHL. „Je to profík, který je a bude stoprocentně připravený. Má ohromnou touhu tady ještě něco dokázat a takové typy chceme a potřebujeme," říká Jakubec.

Další posily jsou na cestě. „Do obrany jednáme s velice důrazným a zkušeným hráčem, který má za sebou více jak pět set zápasů v extralize. Situace vypadá velice nadějně," přiblížil Jakubec.

„Honza má ohromnou touhu tady ještě něco dokázat a takové typy chceme a potřebujeme."

Díky spolupráci s Mountfieldem by měl přijít kvalitní brankář. „Momentálně jsou v jednání tři jména. Všichni jsou to gólmani s extraligovými ambicemi. Navíc budou v tréninkovém zatížení odpovídajícímu extralize, takže by to pro druhou ligu měl být top gólman," citují Jakubce klubové stránky.

Ve Vrchlabí už ovšem nebudou pokračovat Jakub Jelínek, Ján Niko, Martin Matějček, Tomáš Tržický, Tadeáš Hejda, Jiří Šimoníček a Daniel Miškovský. Otazník visí nad Davidem Pojkarem, Patrikem Maďarem, Lukášem Abrahamem nebo Tomášem Šťastným.

Se Stadionem se loučí i klubová ikona Martin Filip. Šestačtyřicetiletý útočník by mohl pokračovat v kariéře v jiném druholigovém klubu. „Bylo to suverénně nejtěžší rozhodnutí. Martinovi se mi to neříkalo lehko, ale myslíme, že je strašně důležité posunout do role lídrů mladší kluky," vysvětlil Jakubec.

Pavel Mrňa.

Pavel Mrňa. | Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz