18:5 a 12:3 aneb region razovity: Tohle nebyl hokej! Spíše házená

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Východní skupina třetí nejvyšší soutěže v sobotu zažila večer, na který většina fanoušků jen tak rychle nezapomene. Obzvláště těch, kteří přejí Kopřivnici, Karviné, Frýdku-Místku a Porubě. Ve dvou kláních těchto týmů totiž dohromady padlo neuvěřitelných 38 gólů, třinecká farma rozstřílela Ostravany 12:3 a v každém jiném kole by se postarala o brankově nejúrodnější mač. Jenže tentokrát k tomu měla velmi daleko. Nováček soutěže z Kopřivnice totiž v rekordním zápase zničil poslední Karvinou 18:5.

Esport hokejová liga

"Takový zápas jsem ještě nikdy nezažil. A doufám, že už ani nezažiju, protože tohle nebyl hokej!" říká kopřivnický útočník Andre Niec po nevídané kanonádě. Málokdy se stává, aby fanoušci skandovali "Dvacet, dvacet!", ale na kopřivnickém stadionu se tak stalo. "Nám se povedlo opravdu úplně všechno, na co jsme sáhli, a příznivci si to pořádně užili." Dvacítky se ale nedočkali, když se domácí brankostroj zastavil na čísle osmnáct.

"Zápas pro Karvinou nezačal dobře. Dostali rychle první branku, po níž si stěžovali na její regulérnost. Tím byla narušena jejich koncentrace. Když za chvíli dostali další a další, tak je to položilo," myslí si Niec. Karvinští sice vstřelili pět branek, což by v normálním zápase jistě stačilo k vítězství, jenže v této bláznivé bitvě by odjeli s prázdnou i se sedmnácti góly. "Snažili se dostat zpátky do utkání, ale my si už strašně moc věřili," líčí.

Zatímco Kopřivnice si házenkářský duel užívala, hostům utíkal čas pomalu a vyhlíželi čas konce svého trápení. "Myslím, že to byl pro karvinské kluky moc těžký zápas na psychiku. Doufám, že se z toho rychle dostanou. Tohle není moc příjemné, podle mě tam něco není v pořádku. V týmu totiž mají kvalitní hráče, kteří hokej hrát umějí," prozrazuje třiatřicetiletý útočník, který se na česká kluziště vrátil po dlouhých sedmi sezonách.

Kopřivnice nebyla sama, kdo v sobotním programu devatenáctého kola východní skupiny druhé ligy slavil dvojciferné vítězství. Podobný kousek se totiž povedl také Frýdku-Místku, jenž smetl Porubu dvanácti góly. Přitom právě RT TORAX letos zastavil frýdeckou jízdu a doma zapsal cennou výhru po nájezdech. "Brali jsme to jako takovou odvetu. Teď si zase my uděláme malou svačinku a ukážeme jim to," culí se Vladimír Luka.

Třinecké farmě zápas sedl a už v prvním dějství si vypracovala náskok šesti gólů. "Jasně, že jsme s takovým přídělem nepočítali, ale zápas nám výborně vyšel a možná jsme mohli vstřelit ještě víc branek. Ale i tak nám tam toho dost napadalo," září spokojený Luka, jenž se dvakrát zapsal mezi úspěšné střelce a pokaždé to byly akce na Zlatou helmu, po nichž musel smeknout. "Jinak to nešlo. Kluci mi to krásně dávali," přiznává.

Frýdek nastřílel víc než deset gólů už podruhé v sezoně a znovu potvrdil svou suverenitu. "Celý mančaft hraje v obrovské pohodě a všechno šlape, jak má," hlásí Luka. A výsledky mají pochopitelně vliv také na návštěvách. Duel s Porubou sledovala po střechu narvaná aréna. "Je to nádhera, klobouk dolů před našimi fanoušky," smeká bývalý střelec Karviné. A co říká na její debakl? "To už je jako házená," uzavírá s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz