Wolského sporný nájezd? Být rozhodčím, taky bych to nechal být, říká Irgl

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Olomoučtí v šestatřicátém kole zavítali na led úřadujícího mistra z Třince a domů se vraceli s dvoubodovým nákladem. Vyrovnaný duel rozhodly až samostatné nájezdy, konkrétně jejich devátá série.

partneři českého hokeje

Samostatné nájezdy se proměnily v bitvu tří superstřelců. Na straně domácích jím byl kanadský forvard Wojtek Wolski, který v zápase stihl jednu branku a v nájezdech další dvě. Proti němu se postavili Lukáš Nahodil se Zbyňkem Irglem.

Jak jste vnímal nájezdy? Domácí pořád střídali brankáře, váš gólman dostal dvouminutový trest.
Všechny okolnosti kolem nájezdů mi byly de facto jedno. Člověk se stejně soustředí sám na sebe, že by mě to nějak rozhodilo, to určitě ne. Člověk se spíše kouká, co se vlastně děje. Každý nájezd je jiný, člověk pokaždé uvažuje a kouká se, co gólman v bráně dělá. Podle toho volí zakončení.

Jak hodnotíte zápas v Třinci?
Zápas byl určitě dobrý, hodně se bruslilo, jezdilo se nahoru dolů. Na to, že všichni o nás mluví jako o defenzivním týmu, tak to z obou stran bylo ve svižném tempu.

Domácí jste navíc dokázali přestřílet.
Třinec jsme přestříleli, to se někdy stává. Musíte ale brát v potaz místo, odkud ty střely letí. Nějaké šance jsme měli, domácí však taky. Bylo to relativně vyrovnané utkání.

Jaké to je jet tolik nájezdů? Vyhovuje vám to pořád něco vymýšlet?
Někdy jo, pro gólmana to je ale to samé. Nájezdy jsou lehce ve prospěch gólmana, řekl bych tak šedesát procent ku čtyřiceti. Je to o štěstí. Někdy se gólmanovi povede chytit vaši myšlenku, vybruslí vás a vy už s tím nic neuděláte. Jindy ho zase překvapíte a povede se to. Je to trošku loterie.

Co říkáte na Wojtka Wolského a jeho Forsbergovu kličku?
Já říkal už když ho Třinec koupil, že to je výborná posila. Měl výbornou kariéru jak v NHL, tak v Rusku. Na naše poměry to je pořád nadstandardní hráč. Ten nájezd provedl výborně. Už byl hodně blízko branky a v podstatě neměl co dělat, nakonec to stáhl na druhou stranu a dal gól. Pěkný nájezd.

Vám se ale zdálo, že couval, že?
Protestovali jsme, na druhou stranu kdybych byl rozhodčím, tak bych to taky nechal být. Ať si ten hráč dělá, co chce, pokud se nezačne opravdu vracet. Bylo to daleko od branky, navíc byl pořád v jízdě, nijak bych to proto neřešil.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz