Winter Classic ve Vítkovicích? Možná už v lednu! Proti Kometě a Ocelářům

Foto: Ilustrační foto, bostonglobe.com

25. května 2018, 9:39

Adam Bagar

Pamatujete, jak se v Brně za Lužánkami na startu roku 2016 hrála pod otevřeným nebem dvě extraligová utkání? Už v lednu příštího roku může elitní tuzemská soutěž zažít něco podobného v Ostravě! Vítkovice mají v plánu vyzvat na otevřeném stadionu třinecké Oceláře a brněnskou Kometu. Informaci dnes přinesl Moravskoslezský deník.

Nový fanshop

Hrálo by se na Městském stadionu ve Vítkovicích, který je domovským stánkem fotbalového Baníku a mimo jiné se na něm každoročně koná atletický mítink Zlatá Tretra. Podle všeho je Ostrava blízko tomu, aby už v lednu příštího roku přepsala svou hokejovou historii.

"Ještě to ale není rozhodně definitivní, protože stále čekáme na podpis klíčových smluv. A to především ze strany města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Bez jejich finanční podpory se akce nemůže uskutečnit," sděluje majitel klubu HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Klíčové instituce jsou nadšeny a připraveny akci spolufinancovat

"Dolaďujeme i úzkou spolupráci s Českým svazem ledního hokeje," doplňuje. Ostravský klub na projektu už několik měsíců intenzivně pracuje a věří, že vše dotáhne do úspěšného konce. "Dokud to však nebude hotové, tak se k tomu nebudu vyjadřovat," uzavírá Pavlík.

Podle informací Moravskoslezského Deníku jsou všechny instituce myšlenkou pořádat Winter Classic nadšeny a připraveny je spolufinancovat. Jedinou překážkou je teď zapůjčení speciální ochranné fólie na trávník, nad kterým pak bude postavena mobilní ledová plocha.

V Česku se zatím hrálo pod širým nebem jen v Brně a Pardubicích

Pokud vše klapne, fanoušci se mohou těšit na bitvy s letošními finalisty – Oceláři a Kometou. Kromě toho jsou v plánu také utkání ostravských univerzit, mládežnický turnaj nebo závody v krasobruslení. Každý duel může pod otevřeným nebem sledovat až 15 tisíc diváků.

V Česku se zatím hrály zápasy pod širým nebem jen dvakrát. V roce 2011 v Pardubicích, v roce 2016 v Brně. Na plochodrážním stadionu ve Svítkově zvítězilo Dynamo nad Kometou 4:2, za Lužánkami si brněnský klub poradil se Škodou 5:2, ale Spartě následně podlehl 2:4.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz