Will vynuloval Hanáky a Bílí Tygři jdou nahoru: Je fajn, že stoupáme

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři se dostali do velké formy. Sérii čtyř slepených utkání před vlastním publikem využili k maximálnímu bodovému zisku a v extrémně vyrovnané tabulce se vyhoupli už na devátou příčku. Olomouc jim ale body nedala zdarma. Dlouhých čtyřicet minut držela nerozhodný stav, až pak Liberec začal úřadovat v přesilovkách. „Extrémně těžké utkání,“ pokyvuje hlavou Roman Will, jenž pomohl svému týmu 31 zákroky.

Nový fanshop

Kdo čekal drtivý nástup ve velké formě hrajících Libereckých, musel být překvapen. Olomouc, která naopak v posledních zápasech zrovna nezářila, držela se soupeřem krok a sama hrozila. „Byl to extrémně těžký zápas. Olomouc letos hraje výborný hokej a je vidět, že mají sebevědomí. Ze začátku jich byl plný led a jsem rád, že jsme jejich počáteční tlak přečkali,“ svěřuje se Will. 

V úvodní části, a nakonec také v celém utkání, byli Moravané střelecky mírně aktivnějším týmem. Na Romana Willa vyslali v součtu 31 pokusů a maskovaný muž si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl: „Pro gólmana to byl ideální zápas, kdy se celou dobu něco děje. Není to, že bych tam stál, deset minut koukal a neměl zákrok. Střely chodily pravidelně.“

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

Také na druhé straně se činil strážce brankoviště. Branislav Konrád bezmála do konce druhé části odrážel všechny domácí akce, až jej těsně před odchodem na přestávku pohotově prostřelil Petr Jelínek. Tygrům pomohla přesilová hra. V závěrečné dvacetiminutovce se úspěch při hře proti oslabenému soupeři opakoval ještě dvakrát. Nejprve se zblízka prosadil Tyler Redenbach a olomoucké hokejisty definitivně dorazil nešťastný vlastní gól Škůrka, jenž si při oslabení tří proti pěti bruslí srazil do branky Kvapilovu přihrávku. 

Liberec tedy zvítězil již počtvrté v řadě, a to s impozantním skóre 21:3! Ze čtyř za sebou jdoucích domácích zápas vytěžil maximum. „Samozřejmě, že jsme chtěli udělat co nejvíc bodů. Dvanáct je super a jsem hrozně rád, že jsme celé ty čtyři zápasy hráli pokorně a sebevědomě. Šli jsme střídání po střídání a je z toho dvanáct krásných bodů,“ neskrývá Roman Will spokojenost. „Určitě jsme to ale neměli nastavené jako povinnost. Každý ale tak nějak cítí, že bychom s ničím jiným neměli být spokojeni,“ dodává.

Obě mužstva půjdou znovu do akce hned v neděli. Olomouc, která se propadla na osmé místo, vyzve poslední Litvínov. To Liberec čeká prestižní derby na ledě Mladé Boleslavi. Právě v dresu týmu z města automobilů nakoukl Roman Will do extraligy. „Dlouho jsem tam působil. Přestoupil jsem tam někdy v patnácti letech a strávil tam hezké roky, ale teď jsem doma v Liberci a budu to brát jako každý jiný zápas,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz