Wanecki o překvapivém konci v Šumperku: Jednání pana Velčovského mě mrzí

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

V pondělí 13. července zahájili šumperští Draci společnou část letní přípravy na nadcházející prvoligovou sezonu. Jeden ze strůjců postupu si už ale Chance ligu na severu Moravy nezahraje. Brankář Michal Wanecki totiž v klubu překvapivě skončil.

Generali Česká Cup

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Zpráva o nenadálém konci Michala Waneckiho překvapila a snad i šokovala valnou část šumperských fanoušků. Vždyť to byl právě Wanecki, kdo měl významný podíl na šumperském postupu do Chance ligy.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec vítkovického hokeje dal Drakům klid. Jeho zákroky přinesly souboru trenéra Janečka potřebnou jistotu a vyrovnanost, také díky nim prošel ambiciózní tým loňským druholigovým ročníkem jako nůž máslem.

Teď je ale úspěšnému partnerství konec. Ještě před pár měsíci zamilovaní manželé, absolvovali překvapivé, nepříjemné rozvodové stání, přičemž klidné vztahy po něm rozhodně nečekejte.

Je cítit zklamání…

„Je mi nesmírně líto závěrů odborného posudku, ale režimové opatření, podprůměrná fyzická zdatnost a omezení zátěže musí klub vzít v úvahu. Hráč nevyužil měsíční lhůty k nápravě stavu a rozhodl se ukončit působení v Šumperku,“ objasnil na klubovém webu ředitel Draků Vladimír Velčovský.

„Hráč nevyužil měsíční lhůty k nápravě stavu a rozhodl se ukončit působení v Šumperku."

A reakce čtyřiadvacetiletého brankáře? Wanecki sice uznává, že jeho fyzické testy byly v porovnání s ostatními spoluhráči o něco horší, zároveň ale popisuje další aspekty, které vnáší do celé záležitosti celistvější náhled.

„Je pravda, že moje fyzické testy byly o něco horší než u ostatních spoluhráčů. Ostatně já byl vždy trošku robustnější postavy, ale myslím si, že na sezonu jsem se pokaždé dokázal připravit dobře. Problém je v tom, že jsme se nedokázali shodnout na tom, proč ty moje testy byly právě takové,“ popisuje Wanecki.

„Je pravda, že moje fyzické testy byly o něco horší. Na sezonu jsem se ale vždy dokázal připravit dobře."

O co jde? Talentovaný maskovaný muž poukazuje na absenci společné letní přípravy. Kvůli ní byl v květnu a červnu bez finančních prostředků, což musel jako táta od rodiny řešit.

„Podle mě nám nebyly vytvořeny podmínky, abychom se na sezonu mohli dobře připravit. Pan Velčovský chtěl asi ušetřit, takže nám nezaplatil společnou letní přípravu."

„Mám dvě děti, teď se mi narodil syn, to jsem musel nějak řešit. Takže jsem chodil do práce, dělal dvanáctky, abych rodinu uživil. Do toho jsem se spoluhráčem chodil trénovat do posilovny a běhat. Svoje svědomí mám čisté,“ líčí.

„Mrzí mě jednání pana Velčovského. Padaly tam slova o jakémsi ultimátu. Řekl mi, že mám měsíc na to, abych si ty testy zlepšil, přičemž bych si je pak musel zaplatit sám. Z takového jednání cítíte nedůvěru, což mě přesvědčilo, abych v klubu skončil,“ pokračuje.

„Neměli jsme společnou letní přípravu, takže jsem byl bez peněz. Musel jsem dělat dvanáctky  a do toho trénovat. Že mám rodinu, o kterou se musím postarat, ale pana Velčovského nezajímalo."

„Měli jsme individuální letní přípravu. Chápu, že pro mladé kluky, kteří bydlí u rodičů, tak to není problém. Jenže já si hokejem ještě moc nevydělal. Živím rodinu, což pana Velčovského vůbec nezajímalo. Z mého pohledu je to lidskost, ale bohužel,“ krčí rameny.  

Waneckiho mrzí ještě jedna věc. „Z článku na webu Šumperka jsem získal dojem, že nejsem zdravý. To není pravda. Uznávám, že jsem měl trošku menší fyzické testy, ale zdravotně tam nebyl žádný problém,“ říká. 

„Hodně mě to mrzí, opravdu jsem se těšil, že si Chance ligu zachytám."

Nemožnost pokračovat v rozdělané práci nese těžce. „Hrozně mě to mrzí. Myslím si, že s klukama jsme byli skvělý tým. Klapalo nám to, opravdu jsem se těšil, že si první ligu zachytám.“

Na hokej ale rozhodně nezanevře. Společně s rodinou jde o jeho celoživotní lásku, a věnovat se mu chce i nadále. „Teď jsem s rodinou. Přes agenta to řešíme, rozhodně chci pořád chytat. Uvidíme, co bude dál,“ uzavírá Michal Wanecki.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz