Vzor obětavosti. Manželka mi padání do střel rozmlouvá, usmívá se Čejka

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Třebíčský bojovník Václav Čejka neváhá – když je potřeba, do střely skočí klidně po hlavě. Už několikrát takhle zabránil soupeřově trefě.

Plekanec Chance liga

» HLASUJTE PRO VÁCLAVA ČEJKU V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

„Když si lehám do střely, nepřemýšlím nad tím. Kdyby ano, tak do toho neskočím," směje se. „V zápase rána pukem tolik nebolí, přijde to až druhý den..."

Čejka už za svoji obětavost několikrát zaplatil zraněním. „Občas něco je. Například v této sezoně jsem vynechal jedno utkání, protože jsem měl zlomený prst."

Manželka proto v hledišti trne. „Říká mi, ať už se na to vykašlu, že mám svoje léta a ať neblbnu," usmívá se.

Moc důvodů k úsměvu mu ale nedělají třebíčské výsledky. Horácká Slavia je v tabulce až jedenáctá, loni přitom skončila pátá. „Bohužel to zatím máme jako na houpačce. Nemůžeme se pořádně chytit," popisuje.

„Dokážeme vyhrát zápas s těžkým soupeřem, pak ale neudržíme naší formu a kolikrát kvůli zbytečným chybám prohrajeme proti relativně – v uvozovkách – slabším soupeřům. Nehrajeme špatně, ale vždycky uděláme nějakou blbost."

„Musíme zapracovat na dodržování pravidel a dodržování taktiky."

Hlavně doma Třebíč nečekaně ztrácí body. Z Vysočiny si už odvezly vítězství Benátky, Ústí nebo Litoměřice. „Jsem tu šestým rokem a v prvních sezonách byly domácí zápasy naší předností. Dělali jsme body. Nevím, proč se to takhle otočilo."

Čejka tuší, na čem je potřeba zapracovat: „Rozhodně na dodržování pravidel a dodržování taktiky, abychom všichni dělali to, co máme. Protože právě to nás většinou stojí body – že to nevydržíme celých 60 minut a míváme výpadky. Bylo to vidět i ve středu proti Slavii: první třetina byla výborná, jenže začala druhá třetina a prvních osm minut jsme absolutně neplnili pokyny trenérů."

Václav Čejka (vpravo).

Václav Čejka (vpravo). | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

V třebíčské kabině mají hlavní slovo veteráni David Dolníček s Romanem Eratem, ani Čejka ale není v šatně potichu. „Občas se s nimi svezu – oni něco řeknou a já je podpořím," prozrazuje sedmadvacetiletý hokejista, který je při absenci zraněného Tomáše Kalába nejstarším obráncem týmu. 

Čejka působí v Horácké Slavii už šestou sezonu za sebou, po Davidu Dolníčkovi je tak služebně nejstarším hráčem v kádru. „Nejraději vzpomínám na první tři sezony, kdy jsme třikrát v řadě udělali semifinále," vypráví.

Vybavuje se mu především čtvrtý semifinálový zápas z play off 2013, ve kterém Horácká Slavia porazila Mladou Boleslav na nájezdy a překvapivě vyrovnala sérii na 2:2.

Usadí se litvínovský odchovanec na Vysočině? „Uvidíme. Dělám tady školu a nerad za svoji kariéru střídám kluby. Do juniorů jsem byl v Litvínově a pak jsem rovnou přišel do Třebíče. A říkal jsem, že když bych šel někam jinam, tak třeba do extraligy, Litvínova. V první lize bych ale asi nikam jinam nechtěl."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz