Vzkaz Jágra fanouškům Capitals po 18 letech: Sorry, ale dělal jsem maximum

Ve čtvrtek to bylo 18 let, kdy představitelé Pittsburghu vyměnili Jaromíra Jágra do Washingtonu. Legendární osmašedesátce štace u Capitals úplně nevyšla, olympijský vítěz z Nagana nyní s odstupem poslal tamním fanouškům vzkaz.

HokejkaSHOPvanoce

„Fanoušci Capitals, sorry, že to nedopadlo. Ale dělal jsem maximum. Po 18 letech bychom se na to měli dívat z pozitivní stránky," uvedl Jágr v angličtině na sociální síti Instagram.

Do Washingtonu putoval po jedenácti sezonách, které strávil u Tučňáků. Jágr pomohl Pittsburghu ke dvěma Stanley Cupům, tahle úvodní štace byla v jeho případě parádní. Součástí výměny byli i František Kučera a Michal Sivek, kteří tehdy putovali opačným směrem.

Jenže Jágrovo angažmá u Capitals nedopadlo úplně optimálně, alespoň tedy při porovnání jeho předchozích statistik. V sezoně 2001-02 si český útočník připsal 79 bodů v 69 zápasech, což bylo méně než předtím u Penguins. Nutno dodat, že 13 duelů musel vynechat ze zdravotních příčin. Další sezonu měl Jágr produktivitu o dva body slabší, v tom následujícím ho Capitals vyměnili do New York Rangers.

A právě v této souvislosti nyní Jágr zmiňuje onen pozitivní pohled na věc. „Kdybych hrál velmi dobře, nikdy byste neměli šanci draftovat Ovieho (Alexandera Ovečkina). A předminulou sezonu byste patrně nevyhráli Stanley Cup. Takže, rádo se stalo," přidal Jágr a doplnil ještě smajlíka.

Majitel Washingtonu Ted Leonsis tehdy vyměnil nejen Jágra, ale také Švéda Nylandera. Capitals začali budovat kádr na jiných základech, postupně vytvořili nový tým, který v play off 2018 vládl. Kdyby tehdy mužstvo kolem Jágra, Oatese, Bondry či Kölziga zaznamenalo lepší výsledky, velmi pravděpodobně by se Capitals v draftu 2004 skutečně nedostali k první volbě. A tedy k Alexanderu Ovečkinovi.

Ale pozor, Jágr si nemyslí, že by působení ve Washingtonu znamenalo nevydařenou část jeho unikátní hokejové kariéry. „Má první sezona u Caps prý byla hrozná, ale i tak jsem byl pátý v bodování. A to jsem ještě vynechal 13 utkání. Nevím, no. Chvála je příjemná, kritika potřebná," doplnil Jágr v češtině.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz