Vzhůru za Leninem! Juniorky si odfrkly a vyrazily do Moskvy

Foto: Jan Havlovic

(DMITROV, od našeho zpravodaje) Doteď znaly jen stereotyp na pár stovkách metrů po ose hotel – zimní stadion, ale po čtvrtfinálovém vyřazení využily den volna k aktivnímu odpočinku. České hokejistky ve čtvrtek vyrazily na výlet do centra Moskvy, obestřeného všudypřítomnou pozdně vánoční atmosférou.

Nový fanshop

V téhle fázi turnaje už se toho stejně moc natrénovat nedá. Cesta světovým šampionátem sice českému týmu ještě neskončila, ale mise za vysněnou medailí bohužel ano. Proto realizační tým na čtvrtek nachystal takřka celodenní vyjížďku do gigantické metropole Ruska, kam je to z Dmitrova vzdušnou čarou jen nějakých 70 kilometrů.

„Bylo to dobré, aspoň jsme se podívaly do Moskvy. Je to pěkné město, ale zase bych tam nechtěla žít,“ přiznává Karolína Hornická. Hokejistky cestovaly vlakem a do centra pak metrem, rozchod si daly na Rudém náměstí. Za mírného, ale vytrvalého sněžení se podívaly do Leninova mauzolea a prohlédly si také proslulé nákupní centrum GUM, které je i náležitě předražené.

Všichni odehráli perfektní zápas, chválí Zuziak. O páté místo s Finskem »

Snad proto se v podvečer nevracely s plnými taškami. „Možná přivezu domů nějaké matrjošky, jinak nic. Něco jsem ale dovezla v listopadu,“ pokračuje Hornická, jež Dmitrov navštívila už s reprezentačním áčkem na podzimním turnaji.

Zároveň potvrzuje, že Rusko při prvních kontaktech, jak se říká, velmi často nepadne člověku do oka. „Je ale pravda, že když na náměstí někteří viděli, že jsme český národní tým, tak se s námi i vyfotili. Třeba i věděli, že se tady hraje nějaké mistrovství, a popřáli nám hodně štěstí. Někteří jsou zase naopak až drzí. Stojíte a místo, aby řekli ‚s dovolením‘, tak do vás vrazí. Ale takoví lidé jsou všude,“ pokračuje.

Foto: Martin Voltr

Výlet každopádně přišel všem vhod. Zápas o páté místo s Finskem čeká juniorky až v pátek večer, takže na přípravu budou mít dostatek času. Dopoledne stihnou i tradiční rozbruslení.

„Aspoň jsme na chvíli vyply od hokeje a odreagovaly se. Jinak je to takový stereotyp,“ pokyvuje Hornická. „Lepší než být na hotelu, abychom se celý den válely a nic nedělaly. Jsme z toho unavené, takže večer zalehneme a budeme spát.“

Pak už se Češky vrhnou na poslední bitvu, která bude pro několik z nich úplně poslední v juniorské kariéře. Brankářky Bláhová s Juřicovou, obránkyně Erbenová a útočnice Lerchová, Hornická, Lorencová a Matoušková reprezentují ročník 2000, který se teď už natrvalo přesune do seniorské kategorie.

„Asi takhle: Na medaili jsme bohužel nedosáhly, takže myslím, že úplně speciální to pro mě nebude. Ale rozhodně se těším a doufám, že si zahraju. Snad tu juniorskou kariéru zakončím vítězně,“ dodává Karolína Hornická.

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz