Výtisk složil Jarůška, ale štvaly ho tresty: Vždyť jsme půl třetiny nehráli!

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Sotva skončila základní část, jde se do tuhého. Hned úvodní bitva mezi Vítkovicemi a Spartou ukázala, že se na ledě po špičkách chodit nebude. Ano, rukavičky můžete zahodit. Vždyť už na startu druhé třetiny se do sebe pustili vítkovický zadák Jan Výtisk se sparťanským útočníkem Richardem Jarůškem.

partneři českého hokeje

Vyměnili si pár "přátelských" pozdravů, a nakonec ostravský bojovník Výtisk svého soka srazil na ledovou plochu. „Je to předkolo, boj o play off, musí to být bitva a boj. Vždyť každý chce postoupit. My jsme nečekali nic jiného stejně jako sparťani. Bude to boj do posledního zápasu,” tuší Jan Výtisk.

Dobře stavěný vítkovický bek rukavice často neshazuje, nyní ale udělal výjimku. „Bylo to tak, že už rozhodčí pískl a on najel do našeho gólmana. A my si ho musíme chránit, protože nás drží. Stejně jako si oni chrání svého. Takhle to vzniklo a víc bych to neřešil,” mávne rukou obětavý obránce.

Výtisk i Jarůšek vyfasovali ke dvěma menším trestům také desítku. „Nechápu, proč jsme dostali tolik trestných minut. Nehráli jsme půl třetiny, to není dobře,” dodává.

Dá se očekávat tvrdá série. I po závěrečném hvizdu si totiž někteří hráči vjeli do vlasů. „Ale to byla jen taková šarvátka. Člověk se pobije a dostane 14 minut, to nemá cenu. Vždycky je tam nějaká rozmíška, požducháme se, ale aby z toho bylo tolik trestných minut?” nechápe Výtisk.

Opatrné utkání rozhodla trefa Radoslava Tybora v čase 52:27, který gólem na 2:1 zajistili Vítkovicím vedení v sérii. „Měli hodně přesilovek a dali z toho gól. Dostali se do tlaku, ale my jsme to ustáli a vedeme 1:0. Navíc skvěle chytá Bartes, který nás podržel. Dali jsme o gól více, ale to už bylo. V úterý se hraje znovu a zase to bude bitva,” očekává opora vítkovické defenzivy.

Jedinou kaňkou, která hokejistům ostravského celku trochu kazila radost, byla nízká návštěva. Vždyť na duel se Spartou dorazilo "pouze" 5 739 diváků. Pro srovnání: Na první utkání s pražským sokem, které bylo pro Vítkovice premiérou v novém ročníku, přišlo 7 121 fanoušků.

Při oslavách klubového výročí před Vánoci se v Ostravar Aréně tísnilo bezmála devět tisíc diváků (8 939) a nyní, když sezona graduje a jde o všechno, zůstala řada míst v aréně volná. „Na rovinu, lidí jsem čekal víc, bohužel... Snad přijdou zítra, ale je to zklamání,” přiznává Jan Výtisk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz