Výtisk má zpět zelenou helmu: Když ve mně naskočí mašina, valí se to skvěle

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Léta kraloval Radegast indexu. V úvodním měsíci nové sezóny se však musel sklonit před jiným borcem, brněnským Michalem Gulašim. V první polovině října se pohyboval na předních místech hodnocení metriky, první však zdaleka nebyl. Pak ale přišel zápas, který vstoupil do dějin. Nasbíral v něm rekordních 16 RI bodů a rázem bylo vše ve starých kolejích. Bojovník Jan Výtisk je zpět na scéně. V plné zbroji a s jasným sdělením: těžké stroje se rozjíždí pomalu, výdrž však mají dlouhou. Zelenou helmu v listopadu nasadí Jan Výtisk z HC Vítkovice Ridera.

HokejkaSHOPvanoce

POMALU. ALE S JISTOTOU!

Nikdo jeho nadvládu nezpochybňoval. Přesto se začalo mluvit o ústupu ze slávy. Řeč je o Janu Výtiskovi, který do letošní sezóny naskočil z pohledu zisku bodů v Radegast indexu vlažně. Zatímco jeden z jeho největších rivalů Michal Gulaši v dresu Komety zahájil sezónu výtečně a právem si vybojoval zelenou helmu v září, Výtisk trpělivě čekal na průběžném třetím místě, až přijde ten správný čas. Do útoku vyrazil v utkání 12. kola, kdy Vítkovice hostily doma jeho bývalý klub z Liberce. Nejenže Slezané porazili Severočechy 6:4, Výtisk navíc trhnul absolutní rekord, když v jediném utkání nasbíral 16 bodů a vyhoupl se neohroženě do čela tabulky Radegast indexu.

„Říkám to pořád, že mám pomalejší rozjezd, ale když pak ve mně mašina naskočí, valí se to skvěle,“ prohlásil s úsměvem pod vousy Jan Výtisk. Víc dodávat nemusí, protože pohled na říjnové hodnocení metriky mluví za vše: 40 rozdaných hitů a 26 zablokovaných střel. Tři minusové body za pobyt na ledě při vstřelené brance pak rozhodly o tom, že Výtisk v měsíci říjnu celkem nasbíral 63 bodů. Druhý Michal Gulaši zaostal o 21 bodů, s devítibodovou ztrátou pak za ním na třetí příčce skončil litvínovský Michal Trávníček.

BRNO NA VZESTUPU MEZI TÝMY

Poměrně zásadní změny se pak v průběhu října udály v týmovém hodnocení Radegast indexu. Zatímco v září dominoval Litvínov před druhou Spartou, v říjnu se o prvenství dělí právě Výtiskovy Vítkovice se Spartou. Největším skokanem je mezi týmy brněnská Kometa, která se z osmé příčky vyhoupla na třetí místo. Gulaši s Barinkou pak mistrovský tým v bojovnosti vedou správným směrem, protože prvnímu jmenovanému patří v celkovém hodnocení RI druhá, druhému pak osmá příčka. „Nebojovat za sebe, za své body, ale za tým. V Kometě jsme jako rodina a jen díky týmovosti můžeme pomýšlet vysoko,“ prohlásil největší bojovník Brňanů Michal Gulaši.

ZELENÁ HELMA Z RUKOU LEGENDY

Zpět k zelené helmě a jejímu aktuálnímu nositeli. Jan Výtisk převzal trofej při prvním listopadovém utkání, kdy Vítkovice doma porazily Mladou Boleslav. Patronem tohoto utkání je bývalý hráč klubu Daniel Kysela, který Výtiskovi předal zelenou helmu a vyslal ho a celý tým vstříc dalším bojům. Obhájí v něm borec Výtisk zelenou helmu, nebo se pomyslný trůn bojovníků dočká dalšího jména?

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz