Výtisk ani Gulaši. Únorový Radegast index ovládl pan skromný z Třince

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

V letošním Radegast indexu se jeho jméno neskloňuje tolik jako jména Výtisk a Gulaši. S obráncem Davidem Musilem však musíte v komunitě bojovníků víc než počítat. Vyhrál únorovou metriku Radegast index a v celkovém hodnocení se usadil na třetí příčce. Můžeme mu říkat „Třetí vzadu“ a on nebude nijak protestovat. David Musil totiž plně vystihuje borce bojovníky, když přiznává, že osobní metriky neprožívá, zato ty týmové sleduje pečlivě a pravidelně.

O Kapku lepší hokej

Cena za neviditelnou práci

O Radegast indexu David Musil ví, protože mu jej představili již při jeho misi v Jihlavě. Trenéři v Třinci s nim rovněž pracují a čísla promítají do hodnocení. Na konci ledna pak klub v kabině zjišťoval typ helmy, se kterou pětadvacetiletý obránce hraje. „Nevěděl jsem, proč mi berou helmu. Až potom mi prozradili, že asi vyhraju Radegast index a budu hrát v zelené. Moc jsem jim nevěřil, tak jsem šel na stránky, kouknul a zjistil, že to tak asi bude,“ dodává se smíchem třinecký zadák.

„Nevěděl jsem, proč mi berou helmu. Až potom mi prozradili, že asi vyhraju Radegast index a budu hrát v zelené. Moc jsem jim nevěřil, tak jsem šel na stránky, kouknul a zjistil, že to tak asi bude.“

Ten jedním dechem dodává, že měl radost a ocenění jej potěšilo. „Jsou hráči, kteří dávají góly a tím pádem jsou vidět. Pak jsou ale hráči, kteří dělají černou, neviditelnou práci. Radegast index oceňuje právě tuhle jejich práci, kterou lidi tolik nevidí,“ říká Musil, který si z působení v NHL odnesl zkušenost v podobě metrik všech možných hokejových činností, obránci tam však nikdy nesbírali tento typ odměn.

Zelená helma v Třinci

V únoru nasbíral David Musil dohromady 29 bodů za 15 hitů, 11 zblokovaných střel a tři body za účast na ledě při vstřelené brance svého týmu. Matadoři Výtisk s Gulašim po vlažném začátku v únoru sice v jeho závěru ve sběru bodů přidali, na třineckého beka to však nestačilo. Vyhrál s náskokem čtyř bodů před brněnským Gulašim, v celkovém hodnocení se pak posunul na třetí místo. V zelené helmě, symbolu bojovníků, už obránce z Třince odehrál první tři březnová utkání.

Bojovníci z podhůří Radegastu

Bůh Radegast zhlížející z hory na Radhošťském vrchu musí být jistě spokojen. Týmovému hodnocení metriky Radegast index totiž s jasným přehledem vévodí týmy na dosah jeho království. Neohrožené Vítkovice s 1 222 body kralují mezi týmy, následovány druhými Oceláři, tedy týmem, ve kterém se právě nachází zelená helma.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Třetí Kometa s partou kolem Gulašiho pak kontroluje třetí pozici. Kam by měl bůh Radegast naopak vyslat svá vojska na podporu, jsou východočeské Pardubice, které stejně jako v extraligové tabulce i v hodnocení Radegast indexu, okupují poslední příčku. Podaří se jim do perníkových srdcí dostat ocelovou bojovnost a hořkou obětavost?

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz