Výsledek? Spokojenost. Herně se ale musíme zlepšit, hlásí trenér Petr

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Trenér hokejové osmnáctky Jakub Petr dovedl sice své svěřence na Hlinka Gretzky Cupu ke druhému vítězství, ale přestože jeho tým porazil Německo 7:2, byl spokojený jen s výsledkem. Na hře podle něj musí mužstvo v čele s kapitánem Dvořákem ještě zapracovat.

Druhý zápas, druhá výhra. Tentokrát proti Německu. Jak byste vítězné utkání zhodnotil?
Výsledkově spokojenost. Podařilo se nám dát góly z pozic, na které jsme upozorňovali, že z nich ty „špinavější“ góly padají. Některé ty situace tam byly. Samozřejmě jich mohlo být víc, ale herní stránka ještě není úplně ideální. Asi budu muset opakovat, co jsem říkal po zápase s Finskem, protože se vším respektem k týmu Německa, některé herní situace, které jsme tam dokázali vytvořit, jako jsou ztráty kotoučů nebo špatné řešení na defenzivní straně, by se nám mohly v důležitém zápase s Amerikou vymstít.

Zkraje duelu jste sice rychle dali gól, vzápětí ale inkasovali. Nezapracovala u hráčů třeba nervozita?
To ne. Ten impuls přišel parádně. Hnedka první střídání – gól. Pak jsme ale čistě špatně sehráli standardku, situaci po buly. Na poradě to proběhlo, špatně jsme rozebrali hráče a byl tam šťastný odraz, ale měli jsme je dostupovat dřív. Ale vrátili jsme se do toho, co jsme si říkali v kabině před utkáním. Zápas začínal znovu od nuly, takže to mužstvo zareagovalo správně. Ale jak říkám, spíš jsme spokojeni spíš výsledkově než s herní stránkou.

Čím jste na své svěřence apeloval na střídačce, aby se z inkasované branky nerozklepali?
Tím, že to bylo těsně po začátku utkání. Takže tou řečí, kterou máme vždycky těsně před utkáním, a to držet se dál not, které jsme si před utkáním stanovili.

V předchozím utkání vás trápila disciplína, tentokrát se vám tresty povedlo z velké části eliminovat. Dá se říct, že za to můžete hráče pochválit?
Tak to taky nemůžu, protože fauly plynuly z toho, co jsem zmiňoval po utkání s Finskem. Tam jsme opustili nějaké systémové věci, byli všude o krok později a z toho potom pramení fauly. Dneska nás k tomu Němci až tak nepřinutili, ale v hlavách už všichni máme ten duel pozítří a tam víme, že z každé chyby podobného charakteru bude pramenit nebezpečí pro naši bránu nebo právě fauly. Takže je na nás, abychom den volna využili k tomu, abychom tyhle horší stránky naší hry pokud možno elimininovali.

Do branky se oproti úvodní bitvě s Finskem postavil Adam Dybal, který nahradil Michaela Hrabala. Proč jste sáhli k tomuto kroku?
To byl plán už po včerejším utkání bez ohledu na výsledek duelu dnes odpoledne (Finsko – USA, pozn. red.). Máme vyrovnanou trojici gólmanů, a samozřejmě ještě další kluky v Česku, a ta sezona není jenom o Hlinkovi. Takže Adam si tu pozici dneska zasloužil. Na druhé straně Hrabi (Michael Hrabal, pozn. red.) si myslím, že taky potřeboval trošku oddych, protože jsou tady těžké podmínky – horko, těžký led a podobně. Adam tu roli zvládl tak, jak jsme očekávali, takže z naší strany pochvala, ale od něj se čeká, že takhle bude chytat.

V posledním zápase skupiny narazíte na tým USA a k postupu potřebujete získat alespoň bod. Jaký soupeř vás čeká a co udělat pro to, aby utkání dopadlo podle vašich představ?
Viděli jsme dva jejich zápasy. Ten jeden byla exhibice a ten druhý úvod ve skupině s Německem. Dneska v utkání s Finskem si myslím, že Finové, nechci říct, že je úplně přejeli, ale dominovali po celý zápas a měli ho pod kontrolou. Prohrávali 0:1 po gólu z přesilovky, ale potom začala jejich mašina fungovat naplno. Ukázali nám návod, jak na ně. Američany charakterizují prvky severoamerického hokeje. Jsou velmi silní v soubojích hokejka na hokejku, v osobních soubojích o mantinel, v předbrankovém prostoru, takže v návaznosti na to, co se mi nelíbilo v těch úvodních dvou duelech, je nutné, abychom tyhle věci eliminovali, jinak v tom utkání nemáme šanci.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz