Výsledek mě mrzí hlavně kvůli lidem, smutní Čáp po vyřazení Motoru

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

21. března 2018, 10:34

Ladislav Lhota

Hokejisté Motoru od začátku sezony neznali jiný cíl, než postoupit do baráže a porvat se o extraligu. Dlouho vedli tabulku WSM Ligy, po nevydařené závěrečné čtvrtině skončili druzí, ale rozhodně nechtěli slevit z vytčené mety. Ve čtvrtfinále přešli přes Havířov 4:1 na utkání. V semifinále si však obráceným poměrem 1:4 vylámali zuby na Jágrovu Kladnu. Teprve za stavu 0:3 alespoň snížili, ale pátý duel před vyprodanou Budvar arénou nezvládli a skončila jim sezona.

HokejkaSHOPvanoce

Vítězství ve čtvrtém utkání na kladenském ledě nabudilo Jihočechy, přestože nemohli počítat s potrestanými oporami Filipem Novákem a Martinem Heřmanem. Do pátého souboje vstoupili se třemi pěticemi a velikou vůlí, jenže brzy po začátku je potkala smůla. Soupeřem nahozený kotouč ze středního pásma v 7. minutě nezkrotil brankář Petr Kváča, ani obránce Zdeněk Čáp, ale dojíždějící kladenský útočník, teprve devatenáctiletý Adam Kubík, který se trefil v play off vůbec poprvé.

Snad to nebyla od budějovických hráčů vysloveně chyba, ale nejméně jeden z nich měl prokázat větší rozhodnost. Brankář mohl přikrýt puk, obránce zase odpálit. „Nechtěli jsme vhazování v naší třetině,“ vysvětloval Zdeněk Čáp. „Křiknul jsem si na Kvakiho. Hodil mi to na led, nějak to skočilo na hranu, od hrany nějak do mé hokejky a odrazilo se to zpátky k brankovišti. Nechápu jak. Nemělo by se to stávat. V každém případě jsme pořád věřili, že otočíme zápas a pojedeme znovu do Kladna,“ ujišťoval pětadvacetiletý zadák.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Snaha domácích se v nešťastném okamžiku přetavila do křeče. Uplynulo sotva pět minut a Rytíři z přečíslení dva na jednoho skórovali podruhé. Na začátku druhého dějství chyboval Miloslav Čermák, jenž rozehrál od bočního mantinelu do mezikruží na paty Václavu Nedorostovi, puk si bezpracně vzal Matěj Pekr a přidal třetí gól. „Stalo se to prostě z přemíry snahy. Chtěli jsme všechno valit dopředu,“ omlouval Zdeněk Čáp svého spoluhráče.

Motor přes těžké údery šel statečně proti nepřízni osudu. Do brankoviště se postavil Ondřej Bláha, trenéři pozměnili složení útočných formací, prostřídali i borce ze čtvrté řady a mužstvo se probíjelo do šancí. Kladno trpělivě bránilo, takticky hospodařilo s časem a ve 48. minutě z nenadálého přečíslení upravilo na luxusních 0:4. Budějovičtí nerezignovali ani v této situaci. Ve vlastním oslabení snížil Václav Nedorost, krátce po něm se střelecky prosadil u levé tyčky Michal Bárta. „Neměli jsme co ztratit a vrhli všechno do útoku. Chtěli jsme to urvat za každou cenu,“ líčil Zdeněk Čáp.

Více než tři minuty před třetí sirénou nasadili Jihočeši k power play. Jejich sympatický pokus ale zmrazil Petr Štindl trefou do opuštěné klece. „Leželo nám to několikrát na brankové čáře, bohužel jsme to neumlátili,“ krčil rameny budějovický obránce nad marným dobýváním kladenské branky. „Výsledek pátého zápasu i celé série mě osobně strašně mrzí hlavně kvůli lidem. Podívejte se na tu kulisu. Každý zápas přijde strašně moc fanoušků. Ženou nás dopředu, často je vyprodáno. Co se dá dělat,“ klopil oči.

Pardubický odchovanec Zdeněk Čáp přišel ke břehu Vltavy v závěru sezony po štacích v hradeckém Mountfieldu, Olomouci a Přerově. Odehrál deset zápasů za Motor v základní části, dalších deset v play off. Počítal však, že jich stihne víc. „Série s Kladnem byla herně vyrovnaná. Potkalo nás hodně nešťastných okamžiků, ale jsme tady od toho, abychom ty nešťastné věci napravili a dotáhli zápasy do vítězného konce. To se nám nepovedlo. Prostě jsme nedotlačili puky do brány. Kladno je tam dotlačilo,“ konstatoval smutně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz