Vyrůbalík po měsíci skočil do hry. Nebylo to v plánu, přiznává kapitán Mory

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

21. listopadu 2018, 16:33

Jan Šimek

Kvůli zranění vynechal více než měsíc. Poslední zápas sehrál za Olomouc 14. října v Mladé Boleslavi. Teď se kapitán Hanáků Martin Vyrůbalík vrátil do ostrého utkání. Naskočil na ledě Vítkovic, byť svůj návrat plánoval až na pátek. „Snažil jsem se soustředit sám na sebe,“ hlásí vůdce olomouckého celku.

Jágr Chance liga

„Abych řekl pravdu, takovou pauzu jsem neznal. Po tak dlouhé absenci je důležité, jestli se povede první střídání, nebo nepovede, ale cítil jsem se celkem dobře. Trenér mě nepřetěžoval. Bylo to dobře zvládnuté,“ říká olomoucký zadák, kterému se trošku změnily plány.

„Bylo to narychlo, nebylo to plánované. Měl jsem jít hrát až v pátek, ale chyběli nám dva hráči, tak jsme se domluvili, že budu na led chodit jako sedmý bek. Bylo potřeba se do toho trošku dostat,“ přiznává Vyrůbalík. Nakonec se ctí odsloužil solidních 16 minut a 35 sekund.

Po měsíci je třeba si přivyknout

O svém povolání do sestavy se dozvěděl takřka na poslední chvíli. „Ráno po tréninku. Bylo to narychlo, ale musel jsem být nachystaný. Zápasy jdou teď rychle po sobě a může se stát cokoliv. Trenérovi jsem říkal, že jsme to plánovali na na pátek, ale už jsem byl připravený naskočit. Ze začátku by tam nemělo být přetížení, ale je potřeba si po měsíci přivyknout,“ uvědomuje si sedmatřicetiletý borec.

Hanáci ve Vítkovicích nehráli úplně špatně, jenže dlouho nemohli překonat bezchybného brankáře domácích Patrika Bartošáka. „Byli jsme aktivnější než domácí, jenže se jim naskytla přesilovka a dali gól. Pak jsme kvůli naší ležérnosti v přesilovce inkasovali druhý gól, a pak se Vítkovice celkem uklidnily. Měly pár střídání, kdy nás trošku zavrtěly,“ přiznává.

Olomoučtí hokejisté přitom vypálili takřka dvakrát víc střel než domácí. Konkrétně musel Patrik Bartošák likvidovat 38 střel, z nichž se ujala jen střela Miroslava Holce. Ostravané vystřelili "pouze" dvacetkrát. „I tak bylo střelby máme. Netlačili jsme se do ní, jak jsme chtěli. Střely zpoza modré, které gólman vidí, se sice počítají do statistik, ale těžko ho můžeme ohrozit. Vítkovice byly pohotovější v zakončení. Hrály, co potřebovaly a uhrály to.“

Po třech výhrách v řadě včetně parádního vítězství na Spartě tak přišla trpká prohra. „Co jsem viděl, kluci na Spartě strašně makali. Šlo vidět, že to chtějí urvat. Navíc jsme měli velkou podporu fanoušků. Bylo to neskutečné. Góly jsme dávali z protiútoků. Tak jako tentokrát jsme dali gól z odraženého puku, i tam byly podobné góly. Ne že bychom někoho vymíchali. Takové góly asi budeme muset dávat i dál,“ ví Martin Vyrůbalík.

Sestřih utkání Vítkovice - Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz