Výrazná a urostlá posila pro Vsetín! Z Jihlavy přichází Bělorus Protasenja

Foto: hc-vsetin.cz

Nováček WSM Ligy získal na hostování do konce roku s opcí jihlavského útočníka Anatolije Protasenju, který pomůže Vsetínu už ve středečním utkání s Prostějovem. VHK o tom informoval na klubových stránkách.

Fanshop

Protasenja se ve Vsetíně opět potká s Filipem Dundáčkem a Davidem Březinou, s kterými na jaře slavil postup Dukly do Tipsport extraligy. V ní se původem běloruský hokejista představil v 11 zápasech (1+0).

Teď jde zpátky do WSM Ligy.

Protasenja může Vsetínu hodně nabídnout: v předbrankovém prostoru jistě uplatní svých 199 centimetrů a 107 kilogramů. V minulé sezoně navíc pravidelně dával góly – ve 32 zápasech skóroval hned čtrnáctkrát (a přidal osm asistencí). Během postupového ročníku ho ovšem limitovala zranění, kvůli nimž vynechal většinu play off a celou baráž.

Silový forvard, který v plné rychlosti na ledě připomíná tank, má už spoustu zkušeností: hrál za běloruský národní tým a zažil šestnáct duelů v KHL.

Protasenja je osmou posilou, kterou Vsetín získal v průběhu sezony. Už dříve přišli brankář Jaroslav Pavelka, obránci Petr Šenkeřík, Daniel Krenželok a útočníci Petr Beránek, Ondřej Kopta, Vít Jonák a Roman Tomas. Poslední dva jmenovaní už jsou ale pryč.

Vsetín je v tabulce WSM Ligy na třinácté příčce. Na osmé místo, které je poslední postupové do play off, má ztrátu dvanácti bodů.

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Jaroslav Pavelka, Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Petr Šenkeřík, Daniel Krenželok, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Jakub Teper, Jiří Weintritt, Michal Žák.

Útočníci: Jaroslav Markovič, David Březina, Martin Podešva, René Kajaba, Radim Kucharczyk, Vojtěch Šilhavý, Ondřej Slováček, Tomáš Vávra, Dominik Pokorný, Adam Hořanský, David Vítek, Jiří Karafiát, Ondřej Kopta, Anatolij Protasenja, Petr Beránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz