Vypadnout zase 0:4? To nás strašilo, neskrývá Zubr Sýkora. Sérii chce vrátit domů

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Byli na pokraji vyřazení. Vlastně dál jsou, ale nehodlají se jen tak vzdát. Přerovští Zubři ve čtvrtém čtvrtfinále porazili Kladno 2:1 a věří, že se doma v této sezoně ještě neukázali naposledy. „Kladno je dál favorit, ale budeme se snažit je ještě potrápit,“ říká kapitán Hanáků Tomáš Sýkora, který srazil Rytíře.

Nový fanshop

Byla to dost netypická akce, kterou Přerovští zamítli skoncovat sezonu. 

„Musím říct, že mojí lajně přesilovky celou sérii nejdou,“ začal ostřílený mazák Tomáš Sýkora. „Teď najednou to Rada Pala odtáhl, v pravý čas to dal Sikymu (Marku Sikorovi), ten tam proskočil a nádherně mi to dal,“ popsal výstavní akci, na jejímž konci byl právě on. „Je to hlavně jejich gól,“ dodal.

Jeho první trefa v letošním play off tak zajistila Přerovu pokračování. „Když jsme ho dali, tak jsme doufali v to, že by to mohla být rozhodující trefa,“ usmál se.

V předešlých třech sezonách zvládli Zubři ve čtvrtfinále vyřazovací části zvládnout jen jeden zápas. Vloni vypadli 0:4 s pražskou Slavií. Zažít něco podobného i letos? Dejte pokoj.

„Jsme rádi, že jsme je konečně porazili. Za ty čtyři roky jsme těch zápasů v play off moc neudělali. Vypadnout 0:4 na zápasy nás strašilo,“ kývl bývalý hráč Zlína či Plzně.

Domácí se dostali do vedení už ve třetí minutě díky milimetrově přesné střele Jakuba Navrátila. Jenže o pět minut později ukázal svou extratřídu Tomáš Plekanec. Zápas se za stavu 1:1 rozsekl až ve třetí třetině.

„Rozhodlo srdce, bojovnost, výborný výkon brankáře a to, že jsme ten druhý gól dali my,“ ocenil Sýkora svůj tým v čele s brankářem Lukášem Klimešem, který byl v úterním utkání střídán. 

I přes výhru ale Zubři dál balancují nad propastí. Na druhou stranu, nemají co ztratit.  „Řekli jsme si, že nic nevzdáváme. Jedeme tam pro výhru,“ řekl nebojácně vůdce Přerova.

„Za ty čtyři roky jsme těch zápasů v play off moc neudělali. Vypadnout 0:4 na zápasy nás strašilo.“

„Kladno je dál favorit. Je to silný mančaft. Mají neskutečné přesilovky, které vycházejí z toho, že na to mají perfektní hráče,“ vyzdvihl soupeřovy kvality.

Na závěr ale odhodlaně dodal. „Ale budeme se snažit je ještě potrápit!“

Páté duely čtvrtfinálových sérií Chance ligy jsou na programu v pátek. Ten mezi Rytíři a Zubry startuje v 18 hodin. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz