Vykoukal pořádá charitu: Když předáte šek, je to jako byste něco vyhrál

V prvoligovém Prostějově má spoustu práce: je trenérem a ještě k tomu sportovním manažerem. I tak ale dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal pravidelně vkládá svůj čas a energii do charity.

HokejkaTV

Ve středu se na Kunětické hoře konalo už posedmé mistrovství hokejistů v golfu, které má dobročinný podtext. Tentokrát se mezi hráči a partnery vybralo sto tisíc korun pro Petra Křepelku, který je po úrazu z hokejového zápasu na vozíčku a rehabilitace je nákladná.

Nápad zorganizovat turnaj hokejistů v golfu se zrodil ve vaší hlavě?
Je to sedm let zpátky, kdy jsem si řekl, že kluků hraje hodně, takže bychom mohli pořádat takovéhle mistrovství. Taky jsem si říkal, že by bylo fajn to spojit s nějakou charitou. Děláme to tedy pro lidi, kteří při sportu přišli k nějakému vážnému hendikepu. Tuším, že v šesti ročnících to byli samí hokejisti. V jednom případě to pak byl kluk, který se zranil při fotbalu.

Máte takovou tu chlapskou radost ze soutěžení – zvlášť po konci kariéry?
(usmívá se) Je hlavně fajn, že se sejdeme, že někomu můžeme pomoct a uděláme dobrou věc.

Reportáž z Hokej Charity Golf Cupu 2019

Prožíval jste přesto ten turnaj?
Na hřišti ne, to nijak neprožívám. Mně jde hlavně o to, aby tady všechno fungovalo. Aby partneři a kluci, kteří přijedou, byli spokojení. A hlavně mi jde o to, abychom tu částku, kterou si každý rok dávám za cíl, těch sto tisíc, byli schopní vybrat a předat ji někomu, kdo ji potřebuje.

Letos se vybíralo pro Petra Křepelku. To je velký bojovník, že?
Já bych řekl, že všichni, kteří tady byli, těch sedm kluků, jsou velcí bojovníci. Jeden vedle druhého. Mají náš obdiv. Snažíme se jim pomoct.

Kde se těch sto tisíc vzalo?
Jak to na takových turnajích bývá, tak jsou to příspěvky od partnerů nebo hráčů. Je náročná cesta dát to dohromady, zatím se to ale daří naplnit.

Proč se turnaj koná právě na Kunětické hoře?
Já jsem chtěl kvalitní hřiště a tady máme dobré zázemí. Vychází nám vstříc. Navíc je to na dojezd z celé republiky stejné pro všechny. Navíc, jak to tady děláme opakovaně, tak už člověk ví, co ho čeká. Budeme se tady snažit pokračovat i v příštích letech.

Když jste začínali, kolik bylo hráčů? Zvedá se počet?
My to pořád držíme kolem čtyřiceti, pětačtyřiceti hráčů. Když někdo nemůže, přijedou jiní. Vždy se to podaří naplnit. Je to fajn.

A kdo patří k nejlepším golfistům mezi hokejisty?
Ono se to každý rok střídá. Jsou tu kluci, kteří jsou schopní hrát pod osmdesát nebo pod devadesát. A pak jsou kluci, kteří hrají vyšší čísla. Ale o to nejde: primární věc je sem přijet a pomoct dobré věci.

Co na golfu nejvíc baví vás?
Je to spíš takový relax. Je to o tom se projít. Co mně ale baví úplně nejvíc, je to, když se předává šek. Ten pocit, ten je takový, jako byste něco vyhrál a hodil helmu a rukavice nad hlavu. Těch pár sekund po předání šeku je fakt skvělý pocit.

Foto: hokejcharitygolf.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz