Výhru jsme potřebovali jako sůl, zní z Boleslavi. Krošelj se cítil jako u moře

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Měli druhou šanci uspět před domácími fanoušky a reparát složili úspěšně. Bruslaři na domácím ledě doslova zničili brněnskou Kometu a v úterní podvečer mohli slavit první tříbodovou výhru v sezoně. Jak obránce Adam Jánošík, tak gólman Gašper Krošelj si po výsledku 5:1 oddychli. „Výhru jsme potřebovali jako sůl,“ tvrdili po zápase shodně.

Týden hokeje 2021

Hned na úvod měla dvě velké šance Kometa, která mohla klidně vést pohodlně o dva góly. Domácí si nepohlídali Muellera a Vincoura, ale ti své šance neproměnili. Hosté se pak jakoby zalekli a ke slovu se dostali domácí. Ti soupeři uštědřili tvrdou lekci z produktivity. Během pěti minut nasázeli domácí Kometě tři branky! Nejprve si premiérový gól za Bruslaře připsal Dufek, poté se v přesilové hře trefil Najman a nedlouho poté z trestného střílení Šťastný.

Ve druhé třetině domácí svůj tlak ještě stupňovali a v úvodu 27. minuty se premiérově trefil Jánošík. Jeho gól na 4:0 musela ještě potvrdit soupeřova trenérská výzva, ale dle jeho slov on o regulérnosti branky nepochyboval. „Věřil jsem, že je to čisté a že rozhodčí gól uznají,“ rozebíral po zápase svou branku. A jestli byl jeho gól tím, který zápas zlomil? „Každý gól je důležitý, a i ten můj pomohl. Hlavně jsem ale rád, že to tam spadlo. Hodně jsme se nadřeli. Jsem rád, že jsme to urvali,“ oddychl si po zápase.

Po čtvrtém gólu došlo ke střídání gólmanů v brněnské brance. Lukáše Klimeše v brance vyměnil jeho slovenský parťák Matej Tomek. Ani to ale pohromu neodvrátilo. Jakub Kotala ve 32. minutě přidal už pátou branku. Na konci druhé třetiny fauloval Pláněk, který byl poté vyloučen do konce zápasu. Během dlouhé pětiminutové přesilovky se hosté neprosadili, ale čisté skóre Gašperu Krošeljovi přecijen nevydrželo. Po návratu pykajícího Rašky trestal chybu boleslavské obrany Mallet.

Za již rozhodnutého stavu v závěru Bruslaři možná trochu polevili, ale i přesto si výsledek a výhru zkušeně pohlídali. „Mohla se projevit slabší únava, možná jsme chtěli trochu pošetřit síly, ale i tak jsme hráli s rozumem a nechtěli jsme nic podcenit,“ hodnotí boleslavská trojka závěr duelu.

Jeho parťák v brance pak vidí základní kámen k dobrému výsledku v disciplíně svých spoluhráčů. „Zápas rozhodla především disciplína. Měli jsme to v hlavách srovnané,“ přiznal po zápase brankář Krošelj.

Bruslaři během prvních třiceti minut nebyli vůbec vyloučení, zato jejich soupeř pykal za své prohřešky hned čtyřikrát. Role se pak sice obrátily a domácí byli třikrát vyloučeni, ale Brněnští netrestali. Závěrečnou periodu zvládli Bruslaři opět takříkajíc bez ztráty kytičky, tedy bez jediného vyloučení.

„Bylo tu 25 stupňů, to je jak na pláži u moře.“

Slovinský reprezentant a gólman Gašper Krošelj se ve třetí třetině hodně zapotil a jak po zápase přiznal, bylo mu velké horko. A to nejen ze závěrečného tlaku Brna, ale především z klimatických podmínek na stadionu. „Bylo tu 25 stupňů, to je jak na pláži u moře,“ přiznal po zápase s úsměvem. Spokojený byl rovněž i pro to, že výhru mohli oslavit po více jak roce a půl před svými fanoušky. Závěrečnou děkovačku si tedy dle jeho slov velmi užil.

Bruslaře čeká další zápas už za dva dny, tedy ve čtvrtek 16.9.2021, kdy sehrají venkovní utkání s plzeňskou Škodovkou. Pod zářivkami LOGSPEED CZ Arény padne úvodní buly v tradičních 17:30. „Mám rád zápasové vytížení, ale taková nálož hned na úvod není žádná sranda,“ tuší slovenská posila boleslavské defenzivy Adam Jánošík.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz