Výhra má ohromnou cenu, říká Eignerová. Hanzlíková se těší na Rusky

Foto: Markéta Křížová

Cenné vítězství hned na úvod sezony zapsaly české juniorky. Po výsledku 3:1 se Švédskem půjdou dobře naladěné do první bitvy turnaje série Euro Hockey Tour v Jihlavě, která je čeká v pátek od 14:30 proti Finsku.

HokejkaTV

Možnost sehrát přípravný duel před ostrým začátkem turnaje si české hokejistky hodně pochvalovaly. Letošní tým jednak bude dost mladý a každá zkušenost proti špičkovému evropskému soupeři se hodí, navíc v pátek už budou mít hráčky led na Horáckém zimním stadionu perfektně osahaný.

Vítězství je pak bonusem. „Ceníme si ho hodně, budeme si věřit do dalších zápasů. Hodně holek je tady poprvé, tak z nich aspoň snad už ta nervozita trochu spadla. V pátek proti Finsku vlétneme do utkání jako dneska a pokusíme se je porazit,“ burcuje Adéla Hanzlíková.

Česká obránkyně si zápas pořádně odfárala, trenér Pavel Zuziak dal jí i Daniele Pejšové spoustu prostoru. Prožila si několik krizových chvilek, hlavně ve druhé třetině, kdy hráčky nemohly pod tlakem dlouho vystřídat.

„Určitě nám to ubralo hodně sil, ale uhrály jsme to dobře. Vlastně jsme dostaly jenom jednoho góla. Toho si cením, že celý tým makal,“ povídá jedna z nejzkušenějších členek kádru. „Tím, že tady patřím mezi starší, jsem se snažila povzbuzovat tým. Snažím se tu svou roli brát,“ pokyvuje účastnice lednového šampionátu osmnáctek v Japonsku.

Na opačném pólu, co se týče ohranosti ve druhé nejstarší kategorii, stála Lucie Eignerová. Ta naskočila za osmnáctku jen jednou v přípravě proti dospělým Číňankám, teď ji čekal poměrně těžký křest.

„Snažila jsem se fakt hodně, ještě když jsem v osmnáctkách nová, tak jsem byla docela nervózní. A hned první zápas proti Švédkám, což je silný soupeř,“ přemýšlí mladá útočnice, která Tři korunky ještě nikdy v životě nepotkala.

Zato pamatuje bitvy proti Finkám a Ruskám na Evropském poháru šestnáctek v dubnu. „Bylo to trochu podobné, ale přece jenom jak už jsou ty holky starší, tak to byl rychlejší hokej a silnější souboje,“ říká Eignerová. „První dvě střídání byla náročnější, pak už jsem se do toho dostala,“ věří.

Reprezentace ještě stihne pár tréninků, než v pátek zahájí turnaj proti Finkám. Den nato si dá repete se Švédskem a víkend uzavře v neděli večer s Ruskem.

„Myslím, že to bude hodně těžké, ale šanci máme a zkusíme se poprat o první místo,“ hlásí Hanzlíková, která má mezi nadcházejícími bitvami jasného „favorita“. „Nejvíc se těším na Rusko, asi to bude vyhrocený zápas. Rusky jsou prostě Rusky,“ usmívá se. „Bude to poslední zápas, tak se poperem o vítězství.“

„Já se asi víc těším na Finky, protože holky říkají, že jsou silnější soupeř. Tak jsem na ně zvědavá,“ doplňuje spoluhráčku Lucie Eignerová.

Sestřih zápasu Česko – Švédsko 3:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz