Výhra k 46. narozeninám! A děkovačka? Na to už jsem moc starý, říká Jágr

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

14. února 2018, 21:41

Adam Bagar

Jaromír Jágr už ve čtvrtek oslaví 46. narozeniny. Jeho spoluhráči mu k nim dali ten nejlepší možný dárek, Rytíři po dvou zaváháních zabrali a vydřeli v Edenu cenné vítězství 2:1 po prodloužení. "Hráli jsme už líp než předchozí zápasy," pokyvuje legendární útočník, který ve WSM Lize vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno a natáhl tak svůj gólový půst.

Nový fanshop

Vypadalo to na třetí porážku v řadě, ale v závěru jste předvedli skvělý obrat. Jak jste utkání viděl?
Máme problém dávat góly, hrozně se na ně nadřeme. Nicméně nakonec nám to tam dvakrát se štěstím spadlo. Hráli jsme lépe než poslední dva zápasy.

Je výhra tím nejlepším dárkem ke čtvrtečním narozeninám?
Na to teď nemyslím. Náš cíl je úplně jiný. Uvidíme, jestli se splní za dva měsíce.

Jak jste si na konci užíval děkovačku s fanoušky?
Já už jsem na takové věci moc starý. Musím jít s týmem, ale zase abych tam skákal po rukou? To nevím, jestli bych zvládl ve svých letech.

Hrálo se celkem tvrdě, souhlasíte?
Přesně takové bude i play off. Je lepší, když si na to zvykneme ještě před jeho začátkem. Je vidět, že rozhodčí tady nechávají spoustu věcí být na obě strany. Hodně času se strávilo na mantinelech, byla tam spousta osobních soubojů. Z obou stran bojovné utkání, nikdo nechtěl prohrát.

Je těžké překousnout momenty, kdy do toho soupeř tak jde?
Čekal jsem, že to přesně takové bude. Samozřejmě si nikdo přede mnou nesedne na zadek a nenechá mě dát gól. Ty věci si musíš vybojovat. Záleží na nás, jak k tomu přistoupíme. Myslím, že jsme hráli lépe než posledně, ale hlavně jsme víc bojovali.

Ve druhé třetině jste měl po krásné individuální akci velkou šanci, proč nevyšla?
To se stává. Můj mozek je rychlejší než moje ruce. To tak bývá.

"Nikdo si přede mnou nesedne na zadek a nenechá mě dát gól. Ty věci si musíš vybojovat."

Během zápasu jste se nechal několikrát promasírovat, jak jste se cítil?
To dělám skoro pořád, to nebylo jenom tady na Slavii. Když ta šance je, tak se nechám. Hlavní důvod, proč to dělám, je, abych se nezranil, nenatáhl si tříslo. Taky tady byla zima. Cítil jsem se o něco lépe, ale osobní souboje nejsou takové, jak bych si představoval. Ale já jsem to čekal, proto jsem taky nemohl pokračovat v NHL, protože noha mě v osobních soubojích neudrží.

Zdálo se, že spolupráce s Machačem a Zikmundem zatím nebyla ideální.
Jsou to mladí kluci, hráli jsme spolu takhle poprvé, tak uvidíme.

V čem vidíte největší rezervy Kladna?
Všichni jsou velicí, všichni umějí bruslit. Tady tím nikoho neporazíme. Pokud bychom si mysleli, že jsme rychlejší a silnější, tak to vůbec ne. Čekal jsem v soutěži víc přečíslení a musím přiznat, že jsem se spletl. Všechna mužstva zatím proti nám hrála disciplinovaně dozadu, takže nějaké tři na dva, dva na jednoho se vůbec nevidí. Myslel jsem, že jich bude daleko víc, ale není.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz