Všichni nás mile překvapili, líčí Beran. Kolik změn udělá po Švýcarsku?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

23. července 13:01

Martin Voltr

Jako třetí reprezentační tým otevírá novou zápasovou sezonu výběr do osmnácti let. Hlavní kouč Karel Beran rozhodne po dvojutkání ve švýcarském Romanshornu o nominaci na Hlinka Gretzky Cup.

HokejkaTV

Začínáte první sezonu u osmnáctky, což je o dost sledovanější kategorie. Cítíte větší zodpovědnost?
Sedmnáctka měla Challenge, tomu se teď zhruba vyrovná Hlinka Gretzky Cup. Ale díky mistrovství světa je tahle kategorie o stupínek výš. Cítíme zodpovědnost, jak vůči trenérům, kteří s těmi kluky pracují, tak vůči českému hokeji. Chceme uspět, tak, jako jsme chtěli uspět v posledních dvou letech.

Určitě je pro vás velké pozitivum, že pokračujete s týmem. Máte partu kluků, kterou už znáte, zkrátka to celé dává smysl.
Je to pro nás určitě výhoda. Na druhou stranu je to zavádějící, protože nominace do reprezentace nikdy nebyla a ani nikdy nebude uzavřená. Ta naše bude uzavřená až druhého nebo čtvrtého dubna, kdy odlétáme na mistrovství světa. Na jednu stranu je to dlouhá doba v řádu měsíců, na druhou stranu krátká tak, aby byl progres co největší. Věřím, že tady máme hodně kvalitních hráčů a že u těch, kteří se momentálně nedostanou na Hlinku, bude progres tak velký, že budeme mít z čeho vybírat.

„Byl to jeden z nejlepších kempů, co jsem s tímhle týmem zažil. Pokud si tohle přeneseme do zápasů, tak nejen nejbližší akce, ale i celá sezona bude dobrá.“

Jaké jste měli dojmy z úvodního přípravného kempu?
Musím říct, že ten kemp byl mimořádně povedený. Byl to jeden z nejlepších kempů, co jsem s tímhle týmem zažil. Kluci pracovali a nedarovali si ani metr, i ta tréninková hra měla velké nasazení. Celý realizační tým měl hodně pozitivní pocity. Doufám, že to klukům pomůže, jedině touhle cestou se můžou posouvat dál. Hodně jsme zvažovali, koho do Švýcarska vzít a koho ne, protože nás všichni hráči mile překvapili, jak se o reprezentační dres rvali. Je to dobrý signál, že je tým zdravý. Pokud si tohle přeneseme do zápasů, tak nejen nejbližší akce, ale i celá sezona bude dobrá.

Co se týče tvorby týmu pro Hlinka Gretzky Cup: Je nominace v tuto chvíli ještě hodně otevřená, nebo tam osobně vidíte jen pár otazníků? Jak moc jasnou představu o kádru máte?
Zase se vrátím k tomu červnovému kempu. Dlouho jsme zvažovali, koho pozveme na dvojzápas do Švýcarska. Je jasné, že kostra týmu potom zůstane stejná. V tuto chvíli ale nedokážu říct, jestli na Hlinku pojedeme ve stejném složení, nebo jestli se tým změní. Do poslední chvíle před každou nominací uvažujeme o každém hráči a s kolegy se o nich bavíme.

Museli jste teď udělat v nominaci nějaké změny?
Máme jednu změnu, drobné zranění má Nick Malík, se kterým jsme v kontaktu. Jako druhý brankář s námi jede Pavel Čajan.

„Švýcaři jsou velmi individuálně schopní s velmi dobrými přesilovkami, na které si stoprocentně musíme dát pozor.“

Mohlo by to ohrozit Malíkovu účast na turnaji?
Pokud to bude probíhat tak, jak by mělo, tak by měl být na Hlinka Gretzky Cup v pořádku.

Jaké hlavní parametry teď na začátku sezony chcete od hráčů vidět?
Hlavně bychom chtěli vidět systémové věci, na kterých jsme na kempech pracovali. Na kempu před Hlinkou už budeme dělat standardní rovnovážné i nerovnovážné situace, jako přesilovky, oslabení, buly. Hru jako celek už bychom chtěli vidět teď, protože tréninků i rozborů jsme už měli docela dost na to, aby ji hráči ukázali.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Loni se vám na Švýcary dařilo. Jaké na ně máte vzpomínky a jakým budou soupeřem?
Chceme v zápasech uspět, protože každá výhra posouvá celek i jednotlivce dál. Myslím, že to loni sneslo slušné parametry, byl to oboustranně otevřený hokej, hrálo se nahoru – dolů. Švýcaři jsou velmi individuálně schopní s velmi dobrými přesilovkami, na které si stoprocentně musíme dát pozor. Celkově jsme z loňských zápasů měli hodně pozitivní dojem, protože jsme je až na nějaké výpadky zvládli dobře. Věřím, že teď ty dva zápasy zvládneme taky, výsledkově i herně.

Očekáváte tedy otevřené, útočné zápasy?
Nevím jak soupeř, ale my se koukáme sami na sebe. Budeme chtít soupeři vtisknout naši hru. Do každého utkání si dáme nějakou prioritu, co chceme hrát, abychom soupeře naší hrou zatlačili, vytvořili si dostatek gólových šancí a následně je proměnili.

Nominace na dvojzápas ve Švýcarsku

Brankáři:
Jan Bednář (Karlovy Vary), Pavel Čajan (Liberec).

Obránci:
Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci:
Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékař: MUDr. Jan Jandejsek
Kustod: Pavel Štechmüller

Program zápasů (Romanshorn)

Úterý 23. července:
18:30 Švýcarsko – Česko

Středa 24. července:
14:30 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz