Vsetínu pomůže Tomáš Černý, obránce se zkušenostmi z KHL

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Marodkou stíhaný Vsetín přivedl posilu do obrany: na střídavé starty z Vítkovic přichází na Valašsko jednadvacetiletý Tomáš Černý.

Plekanec TELH

Černého příběh je unikátní. V sezoně 2016/2017 hrál za druholigovou Opavu, o rok později už v KHL. Černý si totiž loni v létě během zkoušky vybojoval místo v širším kádru Slovanu Bratislava. 

V nejkvalitnější evropské lize nakonec zapsal deset startů (0+1). Kromě toho hrál druhou nejvyšší slovenskou soutěž za HC OSMOS Bratislava (22 utkání, 4+5).

Před startem letošního ročníku odešel do Vítkovic. Zároveň se objeví i v Chance lize. Hrát by měl už v sobotu proti Třebíči.

Vsetínu vstup do sezony nevyšel a v prvních pěti kolech vyhrál jen jednou. Vinu na tom nese i rozrůstající se marodka, na které jsou William Mäkinen, Tomáš Frolo, Mitchell Theoret nebo Tomáš Vávra.

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Jan Šelepněv.

Obránci: Tomáš Frolo, Ondřej Holomek, Michal Hryciow, Jakub Jenáček, Martin Lašák, William Mäkinen, Peter Mikuš, Tomáš Ondračka, Dominik Rudl, Ondřej Slováček, Jakub Teper.

Útočníci: David Březina, Lukáš Frydrych, Adam Hořanský, Lukáš Jindra, Vít Jonák, Daniel Klímek, Ondřej Kopta, Radim Kucharczyk, Mikael Kuronen, Antonín Pechanec, Martin Podešva, Roman Rác, Luboš Rob, Vojtěch Šilhavý, Mitchell Theoret, Tomáš Vávra, David Vítek, Jiří Karafiát.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz