Vsetínský Mikuš: Už toho mám dost, s Žilinou se chci soudit

Foto: Facebook MsHK Žilina

11. července 2018, 9:37

Adam Bagar

Nové vedení slovenské extraligové Žiliny tvrdí, že na konci uplynulého týdne doplatilo hráčům všechny dluhy. Ale není tomu tak. Jedním z hokejistů, kterým nepřišly chybějící peníze, je obránce Peter Mikuš, jenž aktuálně působí v prvoligovém Vsetíně.

NHL 20

"Doplatili mi sice březen, jenže za duben mi pořád dluží," prozrazuje v rozhovoru pro Šport.sk zkušený zadák, který bude problém řešit ve spolupráci s hráčskou asociací SIHPA. "Vím, že se v minulosti Daniel Brejčák s klubem soudil a uspěl, stejně to chci řešit i já," dodává Peter Mikuš, kterého trápí také strhnutá lednová pojistka.

Hokej jsme minulý ročník často neměli v hlavě

"Během sezony mi strhávali pět procent z platu na pojistku. Ročně mě to stálo 1590 eur. Přišel mi však papír od starého vedení, že mi strhli za zranění v lednu 1400 eur. Napsal jsem jim také výzvu, ať mi vrátí pojistku, nebo doplatí lednové peníze, které mi strhli. Nestalo se ani jedno, ani druhé," kroutí hlavou třiatřicetiletý hráč.

Trápení hokejistů Žiliny: Dluhy, srážky z platu, smlouvy k ničemu »

Podle něj byly v Žilině problémy během celého uplynulého ročníku. "Hokej jsme často neměli v hlavě, protože byly problémy s penězi nebo s výstrojí. Bylo mnoho příslibů a výplaty i přesto pořád nechodily včas," popisuje bývalý hokejista Mladé Boleslavi, Českých Budějovic i Hradce Králové a současná posila defenzivy Vsetína.

Byli jsme doteď ticho, ale už toho máme dost

"Nové vedení tvrdí, že uznalo všechny závazky, ale jsme minimálně dva, kteří nemáme stále vyplacený duben. Ani to jsme se nedozvěděli od manažera, ale od spoluhráčů. Těm říkali, že když máme vyděláno, tak můžeme vydržet. Byli jsme doteď ticho, ale už toho máme dost," zlobí se někdejší slovenský reprezentant.

Žilina opět zveřejnila platy hráčů. Kolik berou Klimenta a další Češi? »

V Žilině hrál už v předcházející sezoně, ale tehdy ještě takové problémy nebyly. "Tehdy nám zaplatili i duben, i když možná hlavně proto, že jsme tam zůstali další rok," zakončuje Mikuš, který si podle zveřejněných údajů v uplynulém ročníku vydělal měsíčně 3300 eur. Po Žilině tak požaduje celkem necelých pět tisíc eur.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz