Vsetínský kápo Vaněk po 8 letech opouští Lapač, míří do Hodonína

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Po příchodu několika zvučných posil musejí vsetínští fanoušci skousnout jednu nepříjemnou skutečnost, Valachy po osmi letech opouští dlouholetý kapitán a pátý nejlepší střelec klubové historie – Daniel Vaněk! „Po určité krystalizaci kádru vyplynulo, že by neměl zaručené místo v prvních třech útocích. Zkusí se tedy do sestavy prosadit jinde,“ líčí jednatel Daniel Tobola na klubovém webu účastníka druhé ligy.

Nový fanshop

Valaši letos chtějí zlomit finálové prokletí, když dvakrát v řadě padli až v klíčové páté bitvě, a v soutěži budou patřit k hlavním adeptům na postup do WSM Ligy. „Všechno nahrává tomu, že teď už jsme na řádě my. Musíme tomu věřit, nadále makat, pracovat, udělat soudržný tým s fanoušky a znovu se porvat o postup. Všichni věříme, že do třetice už finiš zvládneme,“ řekl Vaněk pro hokej.cz po ztraceném finále s Frýdkem-Místkem.

"Odchod ze Vsetína mě velmi mrzí, ale tak to někdy v hokejovém životě chodí."

Tehdy ještě netušil, že další starty ve vsetínském dresu v novém ročníku nepřidá. „Odchod ze Vsetína mě velmi mrzí, ale tak to někdy v hokejovém životě chodí. Do týmu přišli noví hráči, klub buduje tým pro postup do první ligy a i na jednání s Danielem Tobolou a trenéry jsme se shodli, že já nejsem typologicky hráč do čtvrté lajny a měl bych hrát v prvních dvou pětkách,“ líčí Vaněk, který by měl působit v konkurenčním Hodoníně.

Vsetínský kapitán Vaněk: Na Lapač patří WSM Liga, do třetice to vyjde »

„Není to nic osobního, mezi sebou to máme úplně v pohodě. V životě je máloco definitivní, třeba se naše cesty ještě protnou. Danovi patří velký dík za práci, kterou u nás odvedl,“ hlásí Daniel Tobola na adresu dlouholetého vsetínského kapitána s devítkou na zádech. Tu nosíval jako vzpomínku na svůj vzor z dětství, legendárního útočníka Minnesoty, Dallasu a Detroitu Mikea Modana, který sehrál v zámořské NHL úctyhodných 1675 zápasů.

127 gólů? Daniel Vaněk se stal pátým nejlepším střelcem vsetínské historie

Vaněk, jenž je odchovancem zlínského hokeje, působil na Lapači od sezony 2008-09 a jako jediný hráč základní sestavy sehrál v zelenožlutých barvách všech osm druholigových sezon. Celkem za tu dobu pomohl Valachům úctyhodnými 352 body za 127 branek a 225 nahrávek a stal se pátým nejlepším střelcem vsetínské historie. Ovšem nyní bude na Lapač jezdit pouze jako soupeř, pravděpodobně v dresu jihomoravských drtičů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz