Vsetínská legenda končí ve 42 letech kariéru

Foto: hc-vsetin.cz

Útočník Radim Kucharczyk už další sezonu nepřidá. Ikona vsetínského klubu ukončila ve 42 letech kariéru, u hokeje ale zůstává: Kucharczyk bude nově na Lapači trénovat mládež.

Slavný odchovanec převezme pátou třídu a u deváťáků bude asistentem. „Chci se v nové roli co nejdříve zapracovat a předat dětem co nejvíc ze svých hráčských zkušeností,“ hlásí Kucharczyk, jenž byl po celou kariéru známý mimořádnou fyzičkou.

„I s ohledem na úspěšnou kariéru může být Radim pro trenérský tým velkým přínosem,“ věří šéftrenér vsetínské mládeže Jiří Weintritt.

A že to byla úspěšná kariéra!

Už od devatenácti hrál Kucharczyk v extralize, kde zapsal celkem 410 startů. Kromě mateřského Vsetína v nejvyšší soutěži oblékl dresy Znojma, Olomouce, Třince, Karlových Varů nebo Kladna.

„Chci se v nové roli co nejdříve zapracovat a předat dětem co nejvíc ze svých hráčských zkušeností.“

Životní pro něj byla sezona 2002/2003, kdy nasázel dvacet gólů a dotáhl to až do národního týmu. „Mám čtyři osobní milníky, které mě těší. První je, že jsem si zahrál za reprezentaci," vyjmenovává Kucharczyk v rozhovoru pro hc-vsetin.cz.

„Druhý, že jsem poznal zahraniční angažmá," zmiňuje krátkou štaci v Ilvesu Tampere. „Třetí představuje Olomouc a postup do extraligy. A čtvrtý je návrat na Vsetín s cílem vytáhnout ho z druhé ligy do první. To se nám podařilo. Teď je vsetínský kádr rok co rok silnější a jsem rád, že se drápe tam, kde by měl být.“

Kucharczyk přemýšlel nad koncem kariéry delší dobu, hodně nahlas se o tom mluvilo především po ročníku 2020/2021, přesto ještě našel motivaci na jednu sezonu – zakončil ji s bilancí 7+14 z 53 zápasů.

Teď dává hráčské kariéře sbohem.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz