Vsetínská křivda. Nebojovali jsme jen proti soupeři, soptí Teper

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

V domácím prostředí chtěli stvrdit postup mezi nejlepší čtyřku, místo toho budou muset ještě jednou do Prostějova. První mečbol hokejisté Vsetína nevybojovali, doma soupeři z Hané podlehli 2:4 a v neděli je čeká šestý zápas.

HokejkaTV

Pátý zápas série vyvolal na Lapači spoustu emocí, které zejména na domácí straně cloumaly ještě dlouhé minuty po zápase. „Výkon rozhodčích nehodnotím, ale kdo tu byl, tak to celé viděl a víc už to nechci komentovat,“ řekl naštvaně jeden ze střelců Valachů v pátečním duelu Jakub Teper.

Zdálo se, že v domácím prostředí máte ideální šanci přidat do sbírky čtvrtou výhru ve čtvrtfinále.
Našim jednoznačným cílem bylo ukončit sérii a postoupit do semifinále, ale to se nepovedlo. Bohužel, šanci ale budeme mít i příště.

Duel byl hodně emotivní. Jak jste jej viděl ze svého pohledu?
Hodnotí se mi to hodně těžko. Myslím si, že jsme byli v průběhu duelu po celou dobu jasně lepší a šlo to vidět i na střelách. Všichni, co tu byli, to viděli, a víc k tomu asi nemám co říct. Bohužel jsme nebojovali jen proti soupeři…

S jakým plánem jste do zápasu šli?
Chtěli jsme na ně vletět. Nevím, jestli se nám to povedlo, nebo ne, protože jsem ze zápasu stále rozhozený. První třetinu si ani pořádně nevybavuji, asi nebyla nejlepší, ale od druhé části byl jen jeden mančaft.

V úvodu jste soupeře zmáčkli, pak však přišel jeden brejk a hostující Račuk otevřel skóre. Jak moc to s vámi zamávalo?
Nikdy není příjemné, když tlačíte, a soupeř vám odskočí. To stejné se vlastně stalo i ve druhé třetině. Soupeř dal na 2:0, my jsme snížili a byl nás najednou plný led. Nevěděli, kde jim hlava stojí. Najednou měli přesilovku 5 na 3 (pousmál se sarkasticky) a znovu jim to tam spadlo. Měli asi více štěstí.

Dá se říci, že vám dal Prostějov lekci z produktivity? Na branku jste vyslali neskutečných 55 střel.
Co hodili na branku, to jim tam spadlo. Byli šťastnější a díky tomuhle vyhráli. Nevím, jestli nám chyběl důraz, ale myslím si, že jsme hráli dobře a na ledě jsme nechali všechno. Jak jsem říkal – kdo tu byl, tak viděl, že jsme hodně jezdili, snažili se a hráli naplno. Takové je ale play-off, někdy to takhle chodí.

Ve druhé třetiny jste snížil, když jste ujel obraně soupeře. Jak se celá akce seběhla?
Měli jsme přesilovku a soupeř vyhodil, ale Ondra Slováček to rychle otočil zpět na Tondu Pechance a já jsem se zatoulal dopředu. Hodil mi to, jel jsem sám na branku a nějak jsem zvládl zakončit. Byl z toho gól, ale nakonec úplně k ničemu. Už bych se k tomu nevracel.

S některými výroky rozhodčích jste se úplně neztotožnili, souhlasíte?
Výkon rozhodčích nehodnotím, protože bych si to ani nedovolil, navíc to ani nesmíme. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, to je práce jiných. Budu se znovu opakovat, ale kdo tu byl, tak to celé viděl a víc už to nechci komentovat. Nemáme si co vyčítat. Padali jsme po hubě a hráli jsme maximum toho, co jsme mohli. Všichni to určitě viděli.

Bylo to psychicky zatím nejnáročnější utkání v sérii?
Jednoznačně ano, náročné to bylo.

Mezi pátým a šestým čtvrtfinále máte opět jednodenní volno. Jak se budete připravovat?
Chceme si vyčistit hlavy a zapomenout na to, co se v pátek odehrálo. V sobotu si chceme odpočinout, kvalitně potrénovat a každý zregeneruje, jak bude sám pokračovat. Cíl je v neděli jasný, chceme ukončit sérii.

Očekáváte, že utkání v Prostějově bude opět psychicky náročné a na hranici únosnosti?
Je to play-off, nemůžeme čekat nic jiného, obzvlášť když jim to přineslo v posledním zápase ovoce. Půjdou do toho určitě stejně, my se na to musíme psychicky připravit a jít do toho úplně stejně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz