Vsetín zná dvojici brankářů: přichází Bělorus se starty v KHL

Foto: belarushockey.com

18. července 2018, 14:07

Marek Hedbávný

Vsetín našel parťáka k Davidu Gábovi – v asijské lize si vyhlédl pětadvacetiletého běloruského brankáře Jana Šelepněva.

Aplikace Tipsport extraligy

„O jeho působení jsme s agentem jednali už od konce minulé sezony. Protože jde o hráče mimo EU, bylo jeho angažování složitější. S tím souviselo i uvedení inzerátu přes úřad práce, jelikož to jinak nejde,“ vysvětlil pro hc-vsetin jednatel klubu Daniel Tobola.

Šelepněv odchytal minulou sezonu v asijské lize za Sachalin (v základní části 13 zápasů s úspěšností zákroků nad 92 procenty). Předtím působil v rodném Bělorusku: hrál v tamější nejvyšší lize a zapsal také osm startů v KHL za Dinamo Minsk. 

„Jan od pondělí nastupuje s týmem na led. Věříme, že společně s Davidem Gábou vytvoří silnou brankářskou dvojici. Jsou to mladí ambiciózní brankáři, kteří se na Lapači chtějí prosadit a chtějí tu být oporami,“ citují Tobolu klubové stránky.

„David a Jan jsou mladí ambiciózní brankáři, kteří se na Lapači chtějí stát oporami."

Šelepněv bude na Vsetíně sedmým cizincem. Pokračuje slovenský bek Tomáš Frolo, nově přišli jeho krajané Roman Rác s Peterem Mikušem. Valaši dále přivedli dvojici Finů: Williama Mäkinena a Mikaela Kuronena. Na Lapači si zahraje i kanadský forvard Mitchell Theoret.

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Jan Šelepněv.

Obránci: Tomáš Frolo, Ondřej Holomek, William Mäkinen, Peter Mikuš, Ondřej Slováček, Jakub Teper, Jiří Weintritt.

Útočníci: David Březina, Adam Hořanský, Vít Jonák, Ondřej Kopta, Radim Kucharczyk, Mikael Kuronen, Antonín Pechanec, Martin Podešva, Dominik Pokorný, Roman Rác, Luboš Rob, Vojtěch Šilhavý, Mitchell Theoret, Tomáš Vávra, David Vítek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz