Vsetín v euforii. Těším se, co Lapač předvede v play off! hlásí Slováček

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Vsetín pět kol před koncem WSM Ligy věděl, že musí vyhrát všechny zbývající zápasy. A přitom ani to mu nemuselo stačit. Nováček soutěže ale nakonec stíhací jízdu dokonal: v přímém souboji o osmé místo porazil Třebíč a ve čtvrtfinále půjde na Karlovy Vary.

Plekanec Chance liga

Na zaplněné tribuně pro hosty a později i ve vsetínské šatně se dlouho zpívalo. Zněl hlavně tradiční Vysoký jalovec. „Je to velká euforie. Všichni jsme si to hrozně moc přáli. Poslední kolo už jsme naštěstí měli ve svých rukou a podařilo se nám to," těší univerzála ve vsetínské sestavě Ondřeje Slováčka.

Byli jste před zápasem nervózní, nebo jste byli rádi, že o tu šanci můžete vůbec bojovat?
Byli jsme rádi za šanci. Vzali jsme ji všemi deseti a jeli jsme do Třebíče s jediným cílem: vyhrát. Jsem strašně rád, že se to podařilo – a ještě s takovým rozdílem.

Třebíč je známá svojí defenzivní hrou. Jak se vám proti ní hrálo?
No, v sezoně jsme s nimi třikrát prohráli a snad ze 120 střel jsme dali jen dva góly... Teď jsme si řekli, že budeme hrát poctivý hokej zezadu a chvilku si na ně počkáme. A konečně se to projevilo brankami.

V posledních kolech jste si nemohli dovolit zaváhání. Věřili jste stále v postup?
Předtím jsme zkazili několik utkání v závěru: s Havířovem, na Slavii a v Budějovicích. Byli jsme z toho smutní, ale věřili jsme, že se k nám štěstí zase přikloní. Přiklonilo se. A jsme v play off!

Přijelo několik stovek vsetínských fanoušků. Předpokládám, že i to hodně pomohlo.
Samozřejmě. Oni jezdí i do Kadaně, prostě všude, kam můžou. Je to neskutečné, v jakém počtu přijeli. Čekali jsme, že by jich tolik mohlo dorazit, stejně je ale jejich podpora neuvěřitelná.

Těšíte se, co předvede Lapač v play off?
Moc. Doufám, že budou domácí zápasy vyprodané.

Když jako tým nastupujete na zápas, hraje u toho klubová hymna a planou ohně. Je to velký zážitek i pro hráče?
Je. Ještě, když k tomu fanoušci zpívají Dú Valaši, dú... Užívám si to každý zápas.

Vsetín neměl dobrý začátek sezony. Co se změnilo, že poslední čtvrtiny byly povedené?
To ani nevím. Byli jsme nováčci a hledali jsme kádr. Protočilo se tady asi čtyřicet lidí. Ideální sestavu jsme asi nakonec našli a dostalo se to do správných kolejí. A v play off budeme chtít dojít co nejdál.

Ve čtvrtfinále vyzvete Karlovy Vary. Proti nim se vám v základní části docela dařilo.
Třikrát jsme je porazili, jak se ale říká: play off je jiná soutěž. Vary jsou každopádně pod tlakem, protože chtějí postoupit do extraligy. Celá první čtyřka – oni, Budějovice, Slavia a Kladno – je pod velkým tlakem, kdežto my do toho půjdeme s čistou hlavou a strašně si to užijeme. 

Favoritem série nebudete.
A určitě je lepší jím nebýt. Znám jen málo lidí, kteří rádi hrají jako favorité. Bývají totiž pod velkým tlakem: od fanoušků, vedení nebo sponzorů. My můžeme jen překvapit a to nám, myslím, bude vyhovovat. 

„Strašně se to tady semklo a právě parta může být cesta k úspěchu."

Kde vidíte přednost týmu pro play off?
Je to asi takové klišé, protože každý říká, že v partě. U nás to platí ale dvojnásob: kdo hrál na Vsetíně, tak to zná a dá mi za pravdu. Za poslední dobu se to tady strašně semklo a právě to může být cesta k úspěchu.

Zato zlepšit potřebujete hlavně přesilovky.
No, jsme v nich snad poslední v celé lize... Trénujeme je pořád a je to omílané téma. Třeba to naskočí zrovna na play off. Nevím, ale možná jo. Bylo by to jedině dobře.

V zápase s Třebíčí jste po jednom souboji narazil hlavou do mantinelu. 
Naštěstí jsem si dal před sebe loket, takže náraz ztlumil. Jsem v pořádku a na play off budu připravený.

V průběhu sezony jste se z útoku přesunul do obrany. Jak se to vlastně seběhlo?
Myslím, že v jednom zápase právě proti Třebíči jsme měli zraněné obránce a navíc jeden bek dostal trest do konce utkání. Tak jsem to dohrál v obraně a nějak mi to sedlo.

Nikdy předtím jste v obraně nehrál?
Ve třetí třídě. Ale nevím, jestli jsem si na to ještě z malého hokeje vzpomněl. (směje se) 

„Na post obránce už jsem si zvykl, první zápasy jsem se ale hledal."

Už jste si zvykl na nový post?
Jojo. První zápasy jsem se trochu hledal – hlavně pozičně, v jízdě vzad a v takovýchto věcech. Když jsem to ale v obraně zvládl i proti Varům, věděl jsem, že už to bude dál dobré.

Pro vás je to první sezona ve WSM Lize. Jak si ji užíváte?
Velice. Měl jsem vzestupy formy, pak poklesy, ale to k tomu patří. Jsem rád, že tu jsem a že si hodně zahraju: přesilovky, oslabení, prostě všechno. A teď se budeme snažit, abychom si sezonu co nejvíc protáhli.

Ondřej Slováček.

Ondřej Slováček. | Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz