Vsetín sportuje se školkami. Soutěžili i učitelky či odchovanec Svoboda

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Jedno z nejhokejovějších měst republiky – vzhledem k úspěchům z let minulých i žhavé přítomnosti to o Vsetínu můžeme říct bez nejmenších problémů. A svou pověst se snaží posilovat od nejmenších. I proto se soustředí také na spolupráci se školkami a letos pro ně opět po roce uspořádal sportovní den.

Plekanec Chance liga

Než se slavný Lapač zase rozduní pod náporem fanoušků, pár měsíců ještě zbývá. A stejně jako se z pohledu hokejistů v letním období to hlavní odehrává mimo led, valašský klub vytáhl ven i spoustu dětí z města. Třetím rokem v řadě pořádal akci Školky sportují s VHK.

„Bereme to jako výzvu k tomu, aby děti sportovaly a užily si sportovní dopoledne s hráči VHK a mládežnických týmů. Věřím, že je to pro ně zajímavé. Navíc se nám letos zapojily i nové školky,“ pochvaluje si Lubomír Konečný, vedoucí Sportovního centra mládeže v klubu. „Druhá věc samozřejmě je, že chceme podpořit náborovou kampaň a přivést k nám do hokeje nové děti. Věřím, že i z téhle akce se podaří některé nalákat, aby u nás vyrůstaly,“ pokračuje.

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

A o co vůbec jde? Děti v různých sportovních disciplinách soutěží o to, aby pro svou školku získaly vítězný putovní pohár. Letos ho vybojovala MŠ Kobzáňová. Zásadní ovšem bylo, aby se všichni bavili. A to se i přes nepřízeň počasí povedlo.

„Zábava a prožitek ze sportování je to nejdůležitější. Věřím, že děti byly nadšené. Hlavně v týmových hrách bylo vidět to soutěžení, navíc se hecnou i paní učitelky a kapitáni družstev, takže to má náboj,“ pokyvuje spokojeně Konečný.

Ano – i učitelky se do zápolení připojily! „Jedna z disciplín je i pro ně. Vztah učitelek s dětmi, stejně jako trenérů s dětmi, je důležitý. Děti své paní učitelce vždycky hodně fandí,“ usmívá se vsetínský kouč.

Co se týče kapitánů, ty tvoří převážně hokejisté mládežnických týmů. Mezi ně se ovšem zařadil i Miroslav Svoboda – odchovanec klubu, který to dotáhl do extraligy a aktuálně dokonce ke smlouvě s Nashvillem. Děti u sportování povzbuzovali také Tomáš Frolo či David Gába nebo z trenérsko-manažerské generace Radim Tesařík a Juraj Jurík. Moderátorský mikrofon do jedné a startovací pistoli do druhé ruky si zase vzal jednatel Daniel Tobola.

Podívejte se na reportáž Regionální televize:

Hokejový klub ovšem oslovuje děti pravidelně. „Každoročně chodíme do každé vsetínské školky a jezdíme i mimo Vsetín. Pro děti vymýšlíme různé soutěže, třeba malují hokejové obrázky nebo natáčí videa, kde měly vymyslet a nazpívat písničku na téma hokej. Pak dostávají různé dárky,“ popisuje Konečný hodně sympatické aktivity. „Snažíme se s nimi být hodně v kontaktu, aby se nám jich podařilo co nejvíc přilákat. Zkusí si zabruslit, a třeba potom budou pokračovat a jednou se z nich stanou hokejisté.“

V úsilí samozřejmě pomáhá nejenom bohatá vsetínská minulost, ale také aktuální vzestup týmu, který už zase brousí druhou nejvyšší soutěž a užívá si parádní podporu. „Jednoznačně vnímám stoupající zájem dětí, určitě na to má vliv i postup mužů a to, že tady hrají výborné zápasy. Lidi na hokej ve Vsetíně zkrátka chodí,“ potvrzuje mládežnický šéftrenér obecně známou pravdu. „Naší strategii náborů ale věříme dlouhodobě. Věřím, že čísla budou ještě narůstat, protože dětí potřebujeme pořád víc a víc,“ uzavírá.

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz