Vsetín podepsal zahraniční posilu, má 166 startů v KHL

Foto: Instagram Danielse Berzinše

Vsetín ještě nemá dost! Ambiciózní účastník Chance ligy nově získal lotyšského centra Danielse Berzinše, jenž naposledy působil ve finské Jyväskyle.

V podstatě celou kariéru ale strávil Berzinš v rodné Rize a zkušenosti má hned z pěti sezon v KHL. Dohromady za Dinamo naskočil ke 166 utkáním, v nichž získal třináct bodů.

Třiadvacetiletý forvard má dokonce několik startů i za lotyšskou reprezentaci.

„Daniels je výborný bruslař. Má zkušenosti, pět let hrál KHL. Zároveň bude v našem týmu zvyšovat konkurenci,“ říká na webu Vsetín jeho trenér Roman Stantien.

Valašská ofenzivní síla se opravdu zase o něco zvyšuje, vždyť na pozici centrů už na Vsetíně počítají třeba s Romanem Přikrylem nebo Pavlem Jenyšem.

„Daniels je výborný bruslař. Má zkušenosti, pět let hrál KHL."

Jak si v této konkurenci povede Berzinš?

„Rád bych se zařadil mezi lídry týmu a přispěl k úspěchu co nejvíce vstřelenými góly,“ věří si před svou první zahraniční štací.

„Líbí se mi ambice a cíle Vsetína," vysvětluje podpis v Česku. „Chtěl bych pomoct k tomu, aby se nám je podařilo naplnit."

„Rád bych se zařadil mezi lídry týmu."

Kromě Berzinše na vsetínskou soupisku přibyl ještě mladý útočník Richard Pětník, prozatím na zkoušku. Na letošní sezonu se dosud připravoval s konkurenční Jihlavou, mezi muži ještě nehrál – prošel však vyhlášenou třineckou mládeží.

„Richard je mladý, bojovný kluk. Uvidíme, co z toho bude," uvedl pro hc-vsetin.cz trenér Stantien. „Každopádně chceme mít v záloze alespoň dva nebo tři útočníky.“

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Maxim Žukov, David Sachr.

Obránci: Ondřej Němec, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Marek Voženílek, Tom Ondračka, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, David Kajínek, Václav Kočí.

Útočníci: Jan Berger, Štěpán Bláha, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Pavel Klhůfek, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek, Richard Pětník, Daniels Berzinš.

Foto: jypliiga.fi

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz