Vsetín nám otevřel oči, přiznává kopřivnický brankář Adam Vrba

Foto: Jana Vráblíková, hc-vsetin.cz

Adam Vrba, brankář kopřivnického nováčka, si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Nejinak tomu bylo i na vsetínském Lapači. Tam zlikvidoval 25 střel soupeře a inkasoval pouze pětkrát. Kopřivničtí mohli odjet s vyšší porážkou, ale Vrba zlikvidoval několik stoprocentních šancí. Dva zákroky večera si schoval až do samotného závěru, kdy neuvěřitelně vychytal jak Vaňka, tak i Kolaříka. „Děláme moc chyb v obranném pásmu,“ pojmenoval příčinu hladké porážky brankář, který okusil soutěže i v Lotyšku, Norsku nebo třeba Belgii.

HokejkaTV

Adame, na Lapači jste si opravdu zachytal. Je to tak v každém utkání?
Dá se říci, že je to velice podobné. Ale s tím jsem do Kopřivnice šel. Věřím, že se to časem zlepší a práce mi ubude.

Máte zezadu dobrý přehled. Kde podle vás vaše mladé mužstvo tlačí bota nejvíc?
Myslím, že je to hra v naší třetině. Tam děláme největší chyby. Vsetínu jsme takto pomohli ke čtyřem brankám. Mohlo to skončit klidně 1:0.

To ano, ale také jste mohli dostat osm, devět gólů.
No, to máte pravdu!

Překvapilo mě, že za rozhodnutého stavu se zápas nedohrával, domácí vás ostřelovali až do konce ze všech pozic. V závěru jste vytáhl dva neuvěřitelné zákroky. Je těžké udržet koncentraci za stavu 0:5 až do závěrečné sirény?
Někdy je to těžké. Když jste vyčerpaný, vidíte mlhu před očima. Tentokrát to docela šlo. Také záleží na tom, jak máte natrénováno. Ale koncentrovat se musíte od první do šedesáté minuty. A je jedno, která minuta právě běží. A ty zákroky? Zahlédnete puk a reflexivně tam sáhnete, vyšlo mi to.

Vaše mužstvo se doslova trápilo v přesilovkách, souhlasíte?
Na tréninku zkoušíme různé situace, ale Vsetín nám ukázal, jak se v oslabení má hrát. Jeho hráči měli rychlý přístup a my jsme nevěděli, co s tím. Díky tomu jsme se nedostávali do žádných větších šancí. Musíme na tom zapracovat. Nemáme příliš zkušené mužstvo a soupeř nás při našich přesilovkách dokázal dostat pod tlak.

Musel jste dokonce likvidovat několik samostatných nájezdů soupeře v oslabení, že?
To už bylo i v minulém utkání. Řekněme pět posledních třetin, které jsme hráli, nebylo v tomto směru moc dobrých. Soupeři nám opravdu ujížděli sami.

Jak vůbec reagovali fanoušci na domácí příděl s Hodonínem?
I přes takovou porážku byli skvělí, fandili až do poslední minuty. Dokonce si vyžádali děkovačku. Stejně jako tady. Přijeli ve velkém počtu, to se jen tak nevidí. Jsou prostě skvělí. Chtěl bych jim moc poděkovat.

Věříte, že můžete hrát o osmé místo, nebo se bez posil neobejdete?
Já bych byl rád, kdybychom kádr posílili. Ale až takoví soupeři, jako je Vsetín, nám otevřeli oči a ukázali, na čem jsme. V přípravě jsme hráli s relativně vyrovnanými soupeři, ale potřebovali jsme dostat třeba Porubu, Vsetín nebo nějaký podobný tým. Asi jsme zatím nenastupovali s potřebnou pokorou. Postavili jsme se nohama na zem.

Měli jste velmi úzký kádr. Je to zraněními, nebo prostě hráčů víc není?
Máme zraněné nebo nemocné hráče, třeba Adama Červenku, Petra Grygara, Karla Vydru a další. Je jich docela dost. Čekali jsme, že nás bude dvanáct. Nakonec jsme ale mohli hrát na tři lajny.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz