Vsetín má další posilu: přichází nejtvrdší střelec slovenské extraligy

Foto: hc-vsetin.cz

Valaši jsou na přestupovém trhu hodně aktivní. Tentokrát oznámili příchod zkušeného obránce Martina Dudáše, který v posledních čtyřech sezonách patřil k oporám Košic.

HokejkaTV

„Hledali jsme důrazného, tvrdého beka, který nám chyběl už loni. Sháněli jsme dlouho typ takového obránce," vysvětluje na klubovém webu sportovní manažer Radim Tesařík. „S Martinem jsme se rychle dohodli. Měl i jiné nabídky, ale dal přednost Vsetínu. Lákala ho vize porvat se o nejvyšší příčky."

Dudáš se do Česka vrací po pěti ročnících na Slovensku. Dvaatřicetiletý bek dříve působil ve Vítkovicích, Šumperku, Třebíči nebo Mladé Boleslavi. Z ciziny má zkušenosti z Lotyšska a Polska.

Dudáš byl letos asistentem kapitána v Košicích a v 63 zápasech získal 19 bodů (6+13). Kromě toho, že hraje hodně důrazně, je tedy platný i v ofenzivě.

Přes metrák vážící bek má hodně tvrdou střelu. Ostatně při utkání hvězd slovenské extraligy vystřelil puk rychlostí 168 kilometrů v hodině! Jen pro srovnání: na podobné hodnoty se v NHL dostával Zdeno Chára.

Platný tedy může být jak v oslabení, tak i v přesilovkách. Už několikrát v kariéře navíc pobavil tribuny bitkou. 

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři: David Gába, Ondřej Bláha.

Obránci: Jiří Drtina, Radek Jeřábek, Tom Ondračka, Ondřej Slováček, Jakub Teper, Michal Hryciow, Ondřej Holomek, Martin Dudáš.

Útočníci: Vít Jonák, Antonín Pechanec, David Tůma, David Vítek, Vojtěch Šilhavý, Adam Hořanský, David Březina, Radim Kucharczyk, Jakub Doktor, Branislav Rehuš, Vlastimil Dostálek.

Dosud potvrzené změny ve VHK ROBE Vsetín

Příchody
Ondřej Bláha (G, Havířov)
Branislav Rehuš (Ú, Havířov)
David Tůma (Ú, Litvínov)
Jakub Doktor (Ú, České Budějovice)
Vlastimil Dostálek (Ú, Jihlava)
Martin Dudáš (O, Košice)

Odchody
Jan Šelepněv (G)
Peter Mikuš (O)
Tomáš Frolo (O, nově kondiční trenér)
Dominik Rudl (O)
Luboš Rob (Ú, Plzeň)
Roman Rác (Ú)
Mitchell Theoret (Ú)
Ondřej Kopta (Ú)
Tomáš Pitule (Ú)
Tomáš Vávra (Ú)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz