Vsetín deptal sedmnáctiletý mladík. Parádní derby, září Bobr Matoušek

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Když hlasatel oznámil, že v brance valašskomeziříčských Bobrů nastoupí v derby Jiří Matoušek, bylo to překvapení nejen pro diváky, ale asi i pro hráče Vsetína. Sedmnáctiletý mladík působil od prvního buly naprosto soustředěným a klidným dojmem a odolával přívalu střel až do 36. minuty. Zejména díky jemu drželi hosté dvě třetiny naději na příznivý výsledek. Po nich musel Matoušek kvůli zranění střídat. Do té doby čelil téměř čtyřem desítkám střel z holí domácích hráčů, kryl i trestné střílení a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem hostí.

HokejkaTV

Jak jste se vůbec dostal do branky Valašského Meziříčí?
Nastupuju v Havířově za starší dorost a když se zranil Marek Laco, dělal jsem dvojku v prvoligovém celku mužů. Pan Littner (trenér brankářů, pozn. red.) mi pak domluvil střídavé starty do Valašského Meziříčí. V týdnu mi řekli, ať se sbalím a připravím se na zápas.

Připravil jste se fakt výborně. Věděl jste, že ve vypjatém derby budete chytat od první minuty?
Ano, věděl. Už jsem proti Vsetínu chytal za Havířov v přípravě. Věděl jsem, že tady bude super atmosféra. Lidi hnali Vsetín dopředu, bylo to výborné. Moc jsem se na zápas těšil.

Působil jste naprosto klidným dojmem. Jakoby na vás atmosféra derby vůbec nedolehla.
Máte pravdu, nedolehla. Jak říkám, na utkání jsem se moc těšil a byl jsem na něj psychicky připravený. Dal jsem do toho všechno, co jsem mohl.

Šlo na vás skoro čtyřicet střel. To se někdy nestane za celých šedesát minut. Očekával jste takovou palbu?
To ano. Díval jsem se, že kluci dostali v Šumperku desítku, ale to se může stát. Trošku nervózní jsem byl, ale byl jsem dobře připravený a jsem rád, že to tak vyšlo. Akorát škoda, že jsem musel kvůli zranění střídat.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Co se vám vlastně stalo?
Vypadá to, že mám zlomený malíček. Útočník střílel do prázdné, skočil jsem tam a puk mě zasáhl do malíčku. Nemohl jsem pak držet hokejku, musel jsem střídat.

Byly pro vás nejhorším úsekem zápasu ty čtyři minuty, kdy jste dostali tři góly?
Spíše začátek druhé třetiny. Bylo tam dlouhé oslabení tří proti pěti, kluci byli hodně unavení. To bylo hodně těžké. Ale celkově jsem rád, že jsme to takto zvládli a myslím, že jsme odehráli výborné utkání.

Na Lukáše Plška šlo v poslední dvacetiminutovce snad jen šest střel. Bývalí spoluhráči jej, na rozdíl od vás, docela šetřili, viďte?
Plšák mě přemlouval, abych to dochytal, ale fakt to nešlo. Domácí ve třetí třetině trochu polevili, ale opakuji – odehráli jsme parádní zápas ve skvělé atmosféře.

Momentálně chytáte za starší dorost. Rozdíl mezi touto kategorií a druhou ligou mužů je pro vás jako brankáře asi velký, že?
Je to opravdu velký skok, ale já už od minulé sezony trénuju každý den s muži. Snažím se na to zvykat. Střely jsou tvrdší, hráči jsou daleko chytřejší, vědí, kam mají střílet. Musím se učit správně postavit, vykrývat úhly. Je to fakt úplně jiné. Je to výborná zkušenost a jsem rád, že jsem takovou šanci dostal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz