Všetečka o Salcburku: Super zápasy! Hattrick jsem dal asi po čtyřech letech

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dva ze šesti kroků v boji o play off za sebou mají i junioři Slavie. S favorizovaným Salcburkem se rvali parádně, nejdřív vyhráli v prodloužení a potom padli v nájezdech. Ke třem bodům dotáhl sešívané hlavně Robin Všetečka, který zapsal tři góly a čtyři asistence! „Snažil jsem se navázat na větší tempo z áčka, měl jsem z toho hrozně velkou radost,“ vypráví spokojeně.

HokejkaTV

První zápas v Rakousku byl hodně divoký, viďte?
Přijeli jsme do Salcburku už den předem, což bylo hrozně super. Ráno nám dali trénink, tak jsme se s klukama rozbruslili. Pak jsme si odpočinuli a odpoledne hráli zápas. Říkali jsme si, že na ně musíme vlítnout, že je to hrozně důležitý zápas a musíme ho zvládnout. Sice jsme ho nezvládli za tři body, ale aspoň ty dva.

Vy jste dal hattrick včetně gólu v prodloužení. Jak se rozhodující akce zrodila?
Hlavně jsme prodloužení začali ve třech proti čtyřem, protože jsem byl vyloučený. A pak jsme udělali další faul. Klukům patří velký dík, že jsme to zvládli. Potom nám zbývaly asi tři vteřiny, aby náš hráč šel z trestné, oni zakládali útok, zazmatkovali a Jára Brož to vzal na sebe. Jeli jsme dva na jednoho a pak mi to dal do prázdné brány. Byla to velká radost.

V odvetě už to nebyla taková přestřelka, na gól se čekalo dlouho. Už jste se navzájem znali, hlídali a byli opatrnější?
Určitě. Měli jsme video a s trenérem jsme si říkali, co oni hrajou a ať si to hlídáme. Mají hrozně rychlé protiútoky a museli jsme si je pohlídat, protože na Slavii je větší hřiště než v Salcburku. Nebylo to už tak střelecké. Vedli jsme, oni zase vyrovnali, byl to takový opatrnější zápas.

Závěr utkání doprovázely emoce. Co se stalo?
Dalo by se říct, že rozhodčí nebyli ideální, ale na to se nebudeme vymlouvat. Rozhodčí prostě mají vždycky pravdu. Náš nejlepší obránce dostal ve druhé třetině desítku, to bylo zbytečné. Pak jsme měli v poslední třetině hrozně moc faulů a oni je potrestali.

Vy jste ještě dostal osobní trest za radost v nájezdech...
Ve třetí sérii jsem dal nájezd a jak jsem měl emoce, tak jsem oslavoval a tu oslavu jsem mířil na jejich střídačku. Takže mi dal desítku. Samozřejmě jsme se obhajovali, že to od rozhodčího bylo zbytečné, ale když to tak posoudil, tak bohužel. Oni jsou na nájezdy fakt šikovní, pak už jsme na ně neměli.

Vycvičil vás John Jason Peterka, který proměnil všechny tři svoje nájezdy. Byl tak šikovný?
Určitě je šikovný. Já jsem od někoho slyšel, že on je hrozný dříč, že si tohle všechno vypracoval. Klobouk dolů před ním. Prý to byl dřív nic moc hráč, ale začal na sobě makat. I tak si ho určitě můžeme pohlídat, každý hráč má nějaké chyby. Akorát v těch nájezdech už to bylo těžké.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Celkově jste se podělili se Salcburkem o body rovnoměrně. Můžete s tím být spokojení?
Já si myslím, že jsme předvedli výbornou práci. Konec nadstavby jsme neměli úplně ideální, tak jsme potrénovali a se Salcburkem jsme odehráli dva super zápasy. Teď nás čeká ve čtvrtek těžký Třinec a v sobotu Zlín. Musíme se na to připravit a proti Třinci urvat tři body, ta čtyřka je celkem krátká, hrajeme s každým jen dvakrát a může se stát, že play off ani nebudeme hrát. Musíme na ledě nechat všechno, abychom postoupili.

Doma byste k postupu potřebovali všechny body uhájit, viďte?
Určitě. Doma přijde víc lidí, teď nás přišli podpořit nějací kluci z áčka, těm patří hrozně velký dík. Je to úplně něco jiného, když tam máte podporu rodičů, než když hrajete třeba v Salcburku. To je hrozně velká dálka a nepřijede tam nikdo. A hlavně ty cesty autobusem, pak je těžké vstoupit do zápasu v nějakém tempu, když jedete čtyři hodiny.

A zrovna vy jste schytali skupinu hodně nepříjemnou, co se týče cestování.
No, máme dálky. Ale nedá se nic dělat. Musíme to skousnout a zvládnout to.

Máte už konkrétně nastudované i další soupeře?
Zatím ne. Ve středu máme předzápasový trénink, tak si k nim něco řekneme. Naposledy s Třincem jsme neodehráli vůbec dobré utkání, takže počítám s tím, že budeme mít před zápasem video a zkusíme se na ně připravit. Četl jsem, že oni taky posílili o některé hráče z áčka nebo Frýdku. Nebude to nic jednoduchého, mají velké kvality.

Jak se vám zamlouvá letošní systém, kdy čtyřčlenné skupiny víceméně nahrazují osmifinále?
Podle mě je to určitě dobré, protože se soutěž prodloužila o necelý měsíc. Není to, že hned v prvním kole vypadneme a je konec sezony. I ti mladší hráči naberou víc zkušeností do dalších ročníků. Navíc to už vnímáme a trenér nás na to připravuje, jako že už jde o play off. Protože na to navazuje. Jsou to super zápasy a můžou nás akorát posunout dál.

Cítíte, že jsou zápasy kvalitnější než v dlouhodobé části?
Jo, určitě. I díky tomu, že si týmy stáhly lepší hráče z extraligy nebo první ligy. Má to větší náboj a jiné tempo než třeba v základní části, kde to bylo ne o ničem, ale zkrátka to takový náboj nemělo. Teď už se o něco hraje, o play off a o titul.

Vy jste si letos taky vyzkoušel Chance ligu, odehrál jste v ní devět zápasů. Jak je hodnotíte, co vám daly?
Byla to pro mě hrozně velká zkušenost. První tři zápasy byly z mé strany, myslím, slušně odehrané, pak jsem šel zpátky do juniorky. Tam jsem se snažil na sobě co nejvíc pracovat, aby si mě opět vzali do áčka. A to se mi povedlo. Teď jsem se i trefil proti Ústí, tak jsem měl hroznou radost. Kluci v áčku mi hrozně pomáhali a trenér mi říkal, co a jak.

První gól za áčko pro vás určitě bude jeden z největších momentů kariéry, na který nikdy nezapomenete, že?
Určitě. Zatím se mi asi nic lepšího v kariéře nepovedlo.

Když jste se vrátil do juniorky, naskočil jste ve vyšším tempu? Poslední zápas v áčku jste odehrál proti první Jihlavě, na ledě jste strávil 15 minut, a hned druhý den jste jel do Salcburku...
Ano, bylo to pro mě hrozně super. Když jsem třeba jenom dostával tréninky v áčku a pak jsem šel hrát za juniorku, snažil jsem se navázat na to větší tempo z áčka a odvádět víc. Junioři přece jenom trénují v menším tempu. Cítil jsem, že jsem rychlejší, nebo že zkrátka pořád mám to tempo z áčka.

A teď jste to potvrdil i bodově. V Salcburku hattrick a nahrávka, doma tři asistence.
Jo, hlavně v tom Salcburku. Předtím jsme s ním hráli vyrovnaně a nešel jsem do toho s tím, že bych měl dát hattrick. Šel jsem tam týmově, že je jedno, kdo dá góly, hlavně že bychom měli vyhrát. Hattrick jsem dal asi po čtyřech letech, takže jsem z toho měl hrozně velkou radost. Musím říct, že mi ty dva zápasy vyšly.

Vážně? Kdy jste dal poslední hattrick?
Já vůbec nevím, ale podle mě v osmé třídě. Zrovna jsem to říkal rodičům i klukům v šatně, že tohle se mi dlouho nepovedlo. Vždycky jsem dal třeba dva góly a ten třetí mi tam nikdy nepadl. Fakt hrozně velká radost.

Takže teď už se na vás budou spoluhráči spoléhat...
(usmívá se) Samozřejmě se na nás kluci asi trochu spoléhají, na starší hráče, hlavně na mě a Járu Brože. Ale nemůžou se vždycky spoléhat. I trenéři říkají, že musí makat všichni. Nikdy to ten hráč sám neurve, vždycky k sobě potřebuje tým.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz