Vše začali Klabzubáci, Zlín v retro dresech oslaví 50 sezon mezi elitou

Foto: hokej.zlin.cz

12. ledna 2018, 12:57

Adam Bagar

Pro Zlín je letošní extraligová sezona už jubilejní 50. mezi tuzemskou elitou! Berani své výročí oslaví při domácím zápase s vedoucí Plzní a fanouškům se představí v retro dresech. Bohatý program startuje už v 17:20, úvodní buly má být vhozeno o deset minut později.

Nový fanshop

Berani si výročním duelem připomenou hlavně postupovou sezonu 1959-60, kdy jako nováčci slavili postup mezi elitu. „Fanoušci v tom viděli obraz Klabzubáků. Tak nám říkali, když jsme postupovali rok co rok do další soutěže,“ hlásí na klubovém webu s úsměvem hráč tehdejšího zlínského kádru Bohumil Kožela.

Zlín se při své jízdě probojoval z krajského přeboru až do nejvyšší soutěže, v níž však zaplatil nováčkovskou daň, skončil poslední a propadl se do nižší ligy. „Skoro nikdo neměl zkušenosti z prvoligového prostředí, sezona byla sbíráním zkušeností, ale diváci přesto vždy ocenili naše nevšední úsilí,“ vzpomíná Kožela.

Berani získali za 49 sezon dvě zlata, čtyři stříbra a dva bronzy

Zlínský klub se brzy probojoval zpátky mezi elitu, aktuálně v ní hraje už jubilejní 50. sezonu. V předchozích ročnících získal celkem osm medailí. Dva bronzy, čtyři stříbra a dvě zlata. Na první cenný kov dosáhl v sezoně 1984-85, ty nejcennější potom získal až v samostatné české extralize. V letech 2004 a 2014.

Berani se fanouškům v rámci oslav představí v retro dresech. „Díky vstřícnosti marketingové agentury BPA i partnerů Tipsport extraligy odehrajeme celý zápas v retro dresech bez reklam, které připomenou historická léta zlínského hokeje,“ prozrazuje marketingový manažer klubu Aukro Berani Zlín Libor Kožík.

Svoboda: Věříme, že potěšíme fanoušky výkonem i výsledkem

Součástí zápasu bude také Ice fashion show, program vypukne už deset minut před úvodním buly. „Připravili jsme v součinnosti s marketingem firmy Baťa zajímavý program, který oživí samotné utkání,“ pokyvuje Kožík s tím, že příznivci mohou během výročního duelu s vedoucí Plzní soutěžit o zajímavé ceny.

Zlín touží zapomenout na předchozí dva nezdary a zakončit třetí čtvrtinu soutěže vítězstvím. „Věříme, že ve výročním zápase potěšíme fanoušky výkonem i výsledkem,“ hlásí hlavní kouč Robert Svoboda, který bude zřejmě postrádat Zdeňka Okála. „Povolali jsme z Přerova Jakuba Šlahaře,“ prozrazuje na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz