Vrhel jako Malkin s hattrickem! Mamka musí zažádat o větší plat, směje se

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Příprava Chomutova na nadcházející ročník v Chance lize otevírá možnosti mladým hráčům, mezi kterými proti ústeckému Slovanu vynikl teprve šestnáctiletý forvard. Reprezentant Stanislav Vrhel si během první poloviny utkání došel pro hattrick a zahrál si na Jevgenije Malkina.

HokejkaSHOPvanoce

Jak se váš první hattrick mezi dospělými urodil?
U prvního gólu jsme si dobře ťukli puk a já jsem pak jel sám na bránu. Hráč mě doháněl, tak jsem si hodil puk na bekhend jako Malkin a naštěstí to tam propadlo. (smích) Podruhé jsme rozjeli akci v přesilovce, Kryštof Hrala výborně vystřelil na beton a já jsem jenom dorazil puk do prázdné brány. Třetí gól ani nevím, jak jsem dal. Jel jsem jenom napadat, ale soupeř do mě vystřelil, ani nevím proč, a spadlo to do brány. Pak jsem se šel radovat.

Proč zrovna Jevgenij Malkin?
Líbí se mi, jak hraje. Navíc v mladším dorostu mi pak trenér říkal, že jsem trochu jako on. Před zápasem jsem koukal na nějaká videa, on hodně střílí bekhendem, zrovna jsem si tam na to vzpomněl a zkusil to.

Jak vám seděla formace s Janem Svobodou a Kryštofem Hralou?
S Honzou už jsem hrál minulou sezonu v juniorce na konci play off proti Třinci, sedělo nám to, ale bohužel jsme nedávali góly. Proti Ústí nám to tam nějak zázračně padalo, ani jsme to sami nechápali. Padlo tam snad všechno, co šlo. Věříme, že to nebylo naposledy a bude nám to padat celou sezonu.

„Nějak zázračně nám to tam padalo, ani jsme to sami nechápali. Padlo tam snad všechno, co šlo.“

Kde se to ve vás vzalo – taková produktivita?
Pan Švehla do nás nasypal neskutečnou kondičku. Doma jsem ještě střílel, což jsem se snažil nějak zúročit. Navíc jsem se i dobře vyspal. Je to lepší, když není škola.

Jak vysoko hattrick řadíte?
Největší úspěch to zatím není, i když je to příprava za áčko. Je to hezké, ale nejvíce si cením gólů v play off v mladším dorostu nebo v juniorce, které jsem dal.

Jelikož máte sestru Adélu, která taky hraje hokej, budete se trochu chlubit?
Ne, to ne. Ale řeknu ji, ať se koukne, jak to dělám, a ať se učí. Teď má jet na šestnáctky nebo něco takového, tak snad se ji tam taky zadaří. Doufám, že se pořádně koukala s bráchou a s rodiči.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Proč jste si nevzal puk?
Vzal jsem si jednou puk v přípravě mladšáku, když jsem dal hattrick, a pak už jsem ho zase celou sezonu nedal. Takže jsem si ho teď radši nebral.

Jak moc vám seděla hra na tři formace?
První dvě třetiny to byly úžasné, ale třetí už byla horší. Jak jsme v suché přípravě, na konci mě hrozně pálily nohy. To bylo neskutečný. Koukal jsem na kostku, kdy už bude konec. Ale na druhou stranu s hattrickem se bruslí lépe.

Už se ozval pokladník?
Bohužel ano. Mamka asi bude muset na průmce zažádat o vyšší plat, já ještě plat nemám, takže nevím, jak jinak to udělám.

„Bohužel se ozval. Mamka asi bude muset na průmce zažádat o vyšší plat, já ještě plat nemám…“

S klubem to dlouhé měsíce nevypadalo moc dobře, ale ve finále jste na tom ve svém věku vydělal, že?
Pro nás mladé je to lepší. Kdyby byla extraliga, byl bych normálně v juniorce. Teď máme možnost, takže doufám, že se toho chopím a ještě nějaké zápasy si zahraju. Určitě bych se chtěl dostat do áčka, ale i pomoci juniorce, protože to je můj ročník, navíc jsou tam kluci, se kterými hraju od malička.

Jak jste vnímal skutečnost, že může klub zaniknout?
Věřil jsem, že nezkrachuje. Vypadalo to ošklivě, ale naštěstí to dopadlo dobře. Zatím to vypadá nadějně. Když se řešily všechny ty možnosti, že by třeba nebyla ani mládež, rodiče se mi smáli, že se půjdu učit, protože jsem na gymplu a mamka je ještě navíc učitelka. Nějaké nabídky odjinud jsem dostal, ale já jsem chtěl zůstat v Chomutově, protože nevím, co bych jinde dělal. Všechno ztrácím a bez mamky s tátou neudělám ani krok.

„Věřil jsem, že nezkrachuje, ale rodiče se mi smáli, že se půjdu učit.“

Říkají vám starší spoluhráči v kabině ‚Vyvrhel‘?
Jo, tak taky. Nevím, jestli to můžu říct, ale taky mi říkají ‚prdel‘. Je to legrace a musím to vzít, jsem mladý bažant.

Zatím jste odehrál oba přípravné zápasy proti Jekatěrinburgu a Ústí. V čem se nejvíce lišily?
Proti Ústí byl na ledě mnohem větší prostor. Proti Jekatěrinburgu jsem jenom dostal puk, zvedl jsem hlavu a už u mě byl jeden nebo dva hráči. Proti Ústí jsem si mohl puk v pohodě zpracovat, nahrát a něco udělat. Bylo to jiné tempo.

Mrzí vás, že jste se nevešel do nominace na Hlinka Gretzky Cup?
Na jednu stranu ano, ale na druhou jsem si říkal, že teď je šance být s áčkem. Kdybych byl na Hlinkovi, uteklo by mi to a šel bych do rozjetého vlaku. Třeba bych se nechytil. Teď hraju za Piráty, kde chci, to je priorita. Klukům v nároďáku ale budu fandit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz