Vrchlabské posily na scénu! Bednář a Hlinka naskočí do 2. ligy už ve středu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

11. ledna 2019, 16:09

Adam Bagar

Ambiciózní Vrchlabí po menší krizi najelo na vítěznou vlnu. Zvítězilo v šesti z posledních sedmi utkání, přiblížilo se vedoucímu Jablonci nad Nisou na pouhý bod a vyhlíží avizované posily.

Partneři Českého hokeje

Už ve středečním utkání proti Letňanům nastoupili za Vrchlabí Jan Berger a Radek Pilař. Oba hradečtí útočníci se měli po zranění připojit až koncem ledna, ale po úspěšné rehabilitaci už měli velký zájem naskočit do zápasového rytmu, což v klubu přivítali.

„Mají za sebou dlouhou rekonvalescenci a velké zápasové manko, takže čím dřív se dostanou do zápasového tempa, tím pro nás lépe. Oba už mají něco odehráno a mělo by to být na kvalitě našeho útoku znát,“ věří na klubovém webu sportovní manažer Jiří Jakubec.

„Oba mají zkušenosti na rozdávání a uvědomují si, s jakým cílem sem jdou.“

Už ve středu 16. ledna v bitvě proti Kolínu nastoupí za Stadion také hvězdní veteráni Jaroslav Bednář s Jaroslavem Hlinkou. „Od tohoto utkání by měli víceméně absolvovat náš kompletní program včetně obou zbývajících derby a celého play off,“ hlásí Jakubec.

„Bude to velká změna pro tým, který byl dosud postaven spíš na vyrovnanosti a bojovnosti, takže jsme se s oběma hráči i s trenéry dohodli, že je do našeho programu zapojíme včas, aby si všechno stihlo sednout,“ říká k příchodu dvou velezkušených útočníků.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Na jejich působení v našem týmu se už těšíme a doufáme, že budou po všech stránkách pro tým velkým přínosem. Oba mají zkušenosti na rozdávání a uvědomují si, s jakým cílem sem jdou,“ dodává Jakubec na adresu Jaroslava Bednáře a jeho jmenovce Hlinku.

Dvaačtyřicetiletý Bednář loni na jaře ukončil kariéru a stal se sportovním manažerem Mountfieldu, stejně starý Hlinka byl po konci ve Spartě bez angažmá. „Pokud by se do 31. ledna dohodl s některým z extraligových klubů, tak u nás končí,“ líčí Jakubec.

„Zatím máme výborné suroviny a teď bude na celém týmu, včetně trenérů i nás ve vedení, aby z toho vzniklo kvalitní jídlo a ne nějaký blaf.“

Ten sestavil hodně kvalitní kádr. „Samozřejmě si plně uvědomujeme, že jména na soupisce ještě neznamenají úspěch. Zatím máme výborné suroviny a teď bude na celém týmu, včetně trenérů i nás ve vedení, aby z toho vzniklo kvalitní jídlo a ne nějaký blaf.“

Vrchlabí se už od přípravy netají velkými ambicemi. „Víme, že nás nečeká nic lehkého, ale doufáme, že úsilí i prostředky, které do toho vkládáme, povedou k vytouženému cíli.“ Tím je jednoznačně po dlouhých osmi sezonách návrat do druhé nejvyšší soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz