Vrchlabí zvládlo derby, Řisuty vyhrály v Jablonci. Žďár – Tábor 9:1

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Do nového kalendářního roku 2018 se ve středu 3. ledna společně s nejvyšší soutěží přehoupla i druhá liga. Pravou nohou do něj rozhodně nevstoupil lídr skupiny Západ z Jablonce, když přenechal doma body celku Řisut. Profitovali z toho tak jeho pronásledovatelé – ve středu úspěšné Vrchlabí i Děčín. Ve skupině Střed zaujal zejména vysoký příděl Tábora na ledě Žďáru, kde Kohouti padli 1:9 a o skóre už jsou třetí právě za svým středečním protivníkem. Na Východě roli favorita plnila Poruba, dva body brala díky Tomáškovu hattricku kopřivnická Tatra a konečně ukončení série patnácti porážek Opavy v řadě, překvapivě na úkor rozjetého Šumperka.

Plekanec Chance liga

SKUPINA ZÁPAD

Letňany svůj duel s Dvorem Králové sehrají až ve čtvrtek, a tak se zápasový program západní skupiny zúžil na tři duely. K velkému překvapení na úkor favorita však došlo na jabloneckém ledě, kde domácí Vlci nestačili na průměrné Řisuty. Hosté však měli ve svém útoku produktivního Matěje Kose – ten měl prsty ve všech třech vstřelených brankách svého týmu. Na dvě asistoval a jednu, tu vítěznou, sám v 53. minutě vstřelil. Nic platné nebyly domácím ani dva zásahy Babce. Lídra tak padl, což do not nahrálo trojici jeho pronásledovatelů – Sokolovu, Děčínu a Vrchlabí. Na špičce tabulky Západu se to tak pěkně narovnalo, a to je pro napínavost soutěže jedině dobře.

Do boje ve středu zasáhly i dva zmiňované celky, které bojují o patra nejvyšší. Děčínu už v první třetině na Kobře naznačil, že to s atakem čela tabulky myslí vážně. Tři vstřelené góly toho budiž jasným důkazem, Pražané se jen ztuha dostávali do zápasu. Otěže duelu pevně svírali ve svých prackách děčínští Medvědi, kteří v hlavním městě půltuctem završili výhru 6:2. Do pořadí v popředí promlouvá i Vrchlabí. To sehrálo krkonošské derby s Trutnovem a svůj stánek nedalo. Vítěznou trefu zaznamenal deset minut před koncem řádné hrací doby Urban a vystřelil Stadionu tři body. Tři asistence si připsal důrazný bek Ján Niko.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Babec (Havlas, Mulač), 36. Babec (Brokeš) – 15. Rod (Kos, Kužel), 38. Krpata (Kužel, Kos), 53. Kos (Krpata, Rod).

HC Kobra Praha – HC Děčín 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 30. Hlinka (Šteiner Dominik, Skočovský), 50. Novák (Antončík) – 4. Navarra (Kaltenböck, Oliverius), 16. Vacek (Petráš, Baránek), 16. Volráb (Zajan, Hašek), 48. Málek (Volráb, Hašek), 52. Petráš (Macek), 56. Hašek (Málek).

HC Stadion Vrchlabí – HC BAK Trutnov 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 24. Urban (Niko), 29. Šimoníček (Jirků), 50. Urban (Niko), 56. Abraham (Filip, Niko) – 42. Kastner (Půlpán T., Bezděk), 45. Kastner (Půlpán T., Svoboda).

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

SKUPINA STŘED

Nymburk své utkání s Havlíčkovým Brodem sehraje až 17. ledna, a tak skupina Střed čítala čtyři zápasy. Klatovy zůstávají ve spodní polovině tabulky možná trochu za očekáváním, ve středu si však malinko napravily reputaci. Výhra proti českobudějovickému David Servisu se však ukazovala jako očekávaná. Hattrickem a jednou asistencí navrch do utkání výrazně promluvil klatovský Tomáš Vracovský a i díky jeho příspěvku Západočeši slavili výhru 5:2. Stejným výsledkem skončilo i utkání v Pelhřimově, Lední Medvědi v utkání suterénu tabulky hostili poslední Písek a i v tomto případě se čekalo spíše vítězství domácích. To také přišlo, dle průběhu samotného klání byla výhra 5:2 zasloužená.

K pořádné kanonádě se vybičovali hokejisté Žďáru, a sice v souboji druhého s třetím. Tak vysoká výhra, v poměru 9:1, se na Bouchalkách rozhodně nečekala. Vždyť druhý Tábor byl po první třetině zralý doslova na ručník. Kohouti prohrávali hrozivě 0:5 a lze tušit, co se asi o pauze v kabině odehrávalo. Jenže ani bouřka by Jihočechům nepomohla, domácí dál dominovali. Kulaté desítky se sice diváci nedočkali, ale i tak museli být Žďárští až nečekaně nadmíru spokojeni. I v Kolíně byl k vidění mač sousedů v tabulce a zde to podle toho také vypadlo. Když ve 47. minutě veterán Pucher zvyšoval na 2:1 pro hosty, celkový zisk jednoho bodu se možná bude zdát pro Žihadla málo. Prodloužení však rozhodl další matador – kolínská ikona Jiří Kadlec.

SHC Klatovy – HC David Servis Č. Budějovice 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 28. Kubeš, 33. Vracovský (Leština, Vlček), 43. Vracovský, 44. Vavřička (Slavík, Vracovský), 60. Vracovský (Leština, Furch) – 26. Marek (Trummer), 56. Bárta (Macháček).

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Kasalý D. (Kopic), 19. Čermák (Pospíchal, Vysloužil), 27. Hadrava Martin, 39. Kopic, 58. Martin Hadrava (Čermák) – 32. Hanus (Suda, Ciboch), 51. Turek (Hřebíček).

SC Kolín – HC Moravské Budějovice 2005 3:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Pýcha (Semirád), 50. Zumr (Březina, Panna), 62. Kadlec st. (Pýcha, Malý) – 5. Bulín (Lupač), 47. Pucher st.

SKLH Žďár nad Sázavou – Hockey Club Tábor 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Gregar (Lojek, Stehlík), 5. Pytlík (Štěpánek, Krupka), 12. Stehlík (Štěpánek, Kunstmüller), 16. Beneš (Stehlík), 18. Pytlík (Peslar, Stehlík), 29. Kovářů (Štěpánek, Beneš), 34. Stehlík (Jícha, Kuřítko), 52. Štěpánek (Hort), 56. Peslar (Štěpánek, Pytlík) – 43. Heřman (Blažek).

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

SKUPINA VÝCHOD

Na svém stadionu jsou šumperští Draci v poslední době takřka neporazitelní. Jen co však téměř na den přesně po měsíci opustili svůj domovský led, padli. A stalo se tak překvapivě na ledě beznadějně poslední Opavy, která až do tohoto duelu prohrála patnáctkrát za sebou! Slezané naposledy doma zvítězili 18. října a shodou okolností porazili právě Šumperk. Už první minuta, kdy Lakosila překonal Rudl, naznačila, že Draci soka možná podcenili. Brzké srovnání Vachutky však bylo labutí písní hostí. Jakub Vítek ve druhé části zaznamenal nakonec vítěznou trefu a tři body definitivně razítkem potvrdil v utkání podruhé skórující Dominik Rudl. Šumperk tak promeškal možnost přiblížit se na bod druhému Hodonínu.

Vedoucí Poruba posílila svou pozici na čele tabulky, když nenechala ve Valašském Meziříčí o své nadvládě nikoho na pochybách. Dvě brzké trefy hostí uklidnily porubský tábor a i přes snahu a snížení Bobrů v klidu kontroloval vývoj duelu. Třetí část už se za tříbrankového náskoku RT TORAXu dohrála prakticky jen z povinnosti. Vyrovnaný byl oproti tomu výboj zápasu v Novém Jičíně. Ďáblové i hostující Tatra našli ve svém středu během utkání dva dvougólové střelce. Domácímu Gebauerovi sekundoval hostující kanonýr Tomášek, který v 57. minutě vyrovnal a jako bonus navíc ještě proměnil rozhodující nájezd, čímž dovršil hattrick.

HK Nový Jičín – HC TATRA Kopřivnice 3:4 po sam. náj.  (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Gebauer (Málek), 17. Krupa (Irgl, Palacký), 49. Gebauer (Kocián, Uhlár) – 10. Tomášek (Štepánek), 25. Suchý (Stříž, Štěpánek), 57. Tomášek (Stříž, Vyčesaný), rozh. náj. Tomášek.

HK Opava – Draci Šumperk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Rudl (Vítek, Fišera), 25. Vítek, 60. Rudl (Bitomský) – 3. Vachutka (Půhoný, Sedlák).

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Brunec (Dvořák, Horyna), 38. Daněk (Váňa) – 2. Janota (Haas), 5. Jaroš (Fojtík, Haas), 32. Luka (Fojtík, Janota), 34. Haas (Luka, Fojtík), 39. Fojtík (J. Káňa, Luka).

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz