Vrchlabí se dohodlo s Novou Pakou. Do 2. ligy pošle jednu pětku

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Dohodnuto, domluveno. Vrchlabí si po postupu do Chance ligy našlo o patro níž partnerský tým, spolupracovat bude s nedalekou Novou Pakou.

O Kapku lepší hokej

Hráči, kteří nebudou dostatečně vytížení ve Vrchlabí, budou mít střídavé starty do druhé ligy. Naopak Stadion si může v případě potřeby vytáhnout někoho z Nové Paky.

„Zatím jsme dohodnutí na cirka jedné pětce, ale myslím, že v sezoně to bude více jmen, která se v Nové Pace objeví," říká na klubovém webu Vrchlabí jednatel Jiří Jakubec.

„Pro nás tato sezona nebude jednoduchá, protože budeme ve vyšší soutěži nováčky. V podstatě budujeme úplně nový tým a uvidíme, jak si vše sedne a jak vše bude fungovat. I proto chceme udržet širší kádr," vysvětluje Jakubec.

„Zatím jsme dohodnutí na cirka jedné pětce."

Během léta tak vzniká zajímavá osa napříč třemi nejvyššími soutěžemi: Pardubice–Vrchlabí–Nová Paka. „Konkurence bude veliká a ani mladíci z Pardubic nemají ve Vrchlabí nic jistého," avizuje Jakubec v rozhovoru pro hcvrchlabi.cz.

„Já osobně bych to farmou nenazýval. Nová Paka je naprosto nezávislý klub a my se mu budeme snažit pomoci, jak nejlépe budeme umět," hlásí Jakubec. „A nejenom my, do této spolupráce bude vstupovat i pardubické Dynamo. Vše je o lidech a o komunikaci a já myslím, že je veliká reálná šance, aby to fungovalo velice dobře."

Dohoda mezi Stadionem a Bruslařským klubem už má i první hmatatelné výsledky. Za Novou Paku bude chytat Martin Abrahám a novým trenérem se stal Petr Hlaváč. Ten v předešlých letech trénoval právě Vrchlabí, z pracovních důvodů ale v Chance lize na jeho střídačce stát nebude. 

„Petr Hlaváč? Dá se říct, že je stavebním kamenem vytvořené spolupráce."

„Petr Hlaváč? Dá se říct, že je stavebním kamenem vytvořené spolupráce," potvrdil jednatel Nové Paky Bohumil Šmika. Ve hře údajně může být i příchod některého z hvězdných jmen, která loni válela za Vrchlabí. Nabízela by se například pomoc od Jana Hlaváče, bratra nového kouče.

Foto: hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz